Festival Borštnikovo srečanje

Sedem vprašanj o sreči

Lutkovno gledališče Ljubljana, Slovensko mladinsko gledališče
Susan Sontag

Alice v postelji

SNG Drama Ljubljana
Sofi Oksanen

Očiščenje

Gledališče Celje, sadsongskomplex:fi
Florian Zeller

Sin

Mini teater

Gejm

Slovensko mladinsko gledališče, Maska
Dane Zajc

Grmače

Drama SNG Maribor, Konservatorij za glasbo in balet Maribor
Katarina Morano, Žiga Divjak

Sedem dni

Mestno gledališče ljubljansko
Simona Semenič

jerebika, štrudelj, ples pa še kaj

Slovensko mladinsko gledališče, Maska
Tanja Zgonc

Poklon

Plesni teater Ljubljana
Beton Ltd.

Mahlzeit

Bunker

Vsak zdaj je čas, prostor

Federacija, Nomad Dance Academy
Ex Auro

Ex Auro

Ex Auro

Nomad

Eastman & 420PEOPLE, Cultuurcentrum Berchem (BE)
Industria Independente (Erika Z. Galli, Martina Ruggeri)

Klub Taiga – Dear Darkness

Teatro di Roma – Teatro Nazionale (IT)

H genotipu Hamlet

AGRFT, Delak
Po istoimenskem romanu Günterja Grassa

Pločevinasti boben

Berliner Ensemble (DE)
Simona Semenič

to jabolko, zlato

SNG Drama Ljubljana, Imaginarni - Zavod za kulturno dejavnost , Cankarjev dom, Mestno gledališče ljubljansko

Cirkus Korona

Gledališče Ane Monro
Anita Wach, Bojan Jablanovec

Physis

Via Negativa
Borut Šeparović

Mladina brez boga

Zagrebačko kazalište mladih (Hrvaška)
Miroslav Krleža

V agoniji

Akademija dramskih umetnosti v Zagrebu (HR)
Gregor Strniša

Ljudožerci

AGRFT

Jagababa

AGRFT
Bertolt Brecht & Heiner Müller

Strah in beda

AGRFT
Po motivih dram Herberta Achternbuscha Susn, Jeana Cocteauja Človeški glas, Mariana Tenconija Blanca

Mislila sem, da bo konec sveta drugačen

AGRFT
Tin Grabnar, Tjaša Bertoncelj

Tihožitje

Lutkovno gledališče Ljubljana, Flota
Insectotropics

Neverjetno potovanje Rdeče kapice

Insectotropics (ES)
Volker Gerling

Portreti v gibanju

Aurora Nova & Volker Gerling (DE)

Nedelja

Focus & ChaliWaté (BE)

Nagrade, podeljene na festivalu

Povezava: Obrazložitve nagrad strokovne žirije 56. Festivala Borštnikovo srečanje

1. Borštnikov prstan: Jette Ostan Vejrup (Povezava: Obrazložitev)

2. Velika nagrada Festivala Borštnikovo srečanje za najboljšo uprizoritev: Gejm v režiji Žige Divjaka v produkciji Slovenskega mladinskega gledališča in Maske Ljubljana

3. Borštnikova nagrada za režijo: Žiga Divjak za režijo predstave Gejm v produkciji Slovenskega mladinskega gledališča in Maske Ljubljana

4. Borštnikova nagrada za oblikovanje svetlobe: Borut Bučinel za oblikovanje svetlobe v predstavi Grmače v produkciji Drame Slovenskega narodnega gledališča (SNG) Maribor

5. Borštnikova nagrada za mlado igralko: Sara Dirnberk za vlogo v predstavi Gejm v produkciji v produkciji Slovenskega mladinskega gledališča in Maske Ljubljana

6. Borštnikova nagrada za igro: Matej Puc za vlogi v uprizoritvah Gejm v produkciji Slovenskega mladinskega gledališča in Maske Ljubljana in Sedem dni v produkciji Mestnega gledališča ljubljanskega

7. Borštnikova nagrada za igro: Maša Derganc za vlogo v uprizoritvi Alice v postelji v produkciji SNG Drama Ljubljana

8. Borštnikova nagrada za igro: Vladimir Vlaškalić za vlogo v uprizoritvi Grmače v produkciji Drame Slovenskega narodnega gledališča (SNG) Maribor

9. Borštnikova nagrada za igro: Gašper Malnar za vlogo v uprizoritvi Sedem vprašanj o sreči v koprodukciji Lutkovnega gledališča Ljubljana in Slovenskega mladinskega gledališča

10. Borštnikova nagrada za scenografijo: Igor Vasiljev v uprizoritvi Gejm v produkciji Slovenskega mladinskega gledališča in Maske Ljubljana

11. Borštnikova nagrada za draturgijo: Katarina Morano v uprizoritvi Gejm v produkciji Slovenskega mladinskega gledališča in Maske Ljubljana

12. Borštnikova nagrada za glasbo in oblikovanje zvoka: Blaž Gracar v uprizoritvah Gejm v produkciji Slovenskega mladinskega gledališča in Maske Ljubljana in Sedem dni v produkciji Mestnega gledališča ljubljanskega

13. Posebna Borštnikova nagrada po presoji žirije: Lutkovno gledališče Ljubljana in Slovensko mladinsko gledališče za produkcijo uprizoritve Sedem vprašanj o sreči

14. Nagrado Društva gledaliških kritikov in teatrologov Slovenije za najboljšo predstavo pretekle sezone (2020/2021) prejme prizoritev Biokozmizem::izreka po motivih Marka Breclja in Marka Mlačnika, v režiji Dragana Živadinova in produkciji Zavoda Delak