Festival Borštnikovo srečanje

Wajdi Mouawad

Požigi

SNG Drama Ljubljana
Ivor Martinić po resnični zgodbi Navida Fadaeeja Nazerja

Proslava

Drama SNG Maribor
Lucy Prebble

Učinek

SNG Drama Ljubljana
Oče Romuald / Lovrenc Marušič

Škofjeloški pasijon

Prešernovo gledališče Kranj, Mestno gledališče Ptuj
Sławomir Mrożek

Emigranta

SNG Drama Ljubljana
Vito Weis

Slaba družba

Nova pošta, Moment
Toon Tellegen

Čriček in temačni občutek

SNG Nova Gorica
Heiner Müller

Cement

SNG Drama Ljubljana
Žiga Divjak

Vročina

Slovensko mladinsko gledališče, Steirischer Herbst, Maska
Tracy Letts

Avgust v okrožju Osage

Mestno gledališče ljubljansko
Maša Kagao Knez

Črna koža, bele maske

Anton Podbevšek Teater, Plesni teater Ljubljana
Drago Jančar, Janez Pipan

To noč sem jo videl

Drama SNG Maribor, Cankarjev dom, Burgtheater, Jugoslovensko dramsko pozorište (SRB)
Wajdi Mouawad

Vsi ptice

Mini teater, Mestno gledališče Ptuj, Festival Ljubljana
Lina Akif, Maša Grošelj, Varja Hrvatin, Vid Merlak in Mia Skrbinac

Najraje bi se udrla v zemljo

Zavod Melara
William Shakespeare

Romeo in Julija

Drama SNG Maribor
Simona Semenič

jerebika, štrudelj, ples pa še kaj

SNG Nova Gorica, Slovensko mladinsko gledališče
Jean-Claude Carrière

Krhkost

Simon Šerbinek, Matjaž Latin

Tatovi podob

EMANAT
Stefania Seculin, Graziana Borciani

MarlenEdith

Slovensko stalno gledališče Trst
Počemučka / Nataša Keser, Klemen Kovačič, Karolína Kotrbová, Aljoša Lovrić Krapež, Filip Mramor, Domen Novak, Nejc Potočan, Filip Štepec, Miranda Trnjanin

Under Construction

Gledališče Glej

Nevidna

Lutkovno gledališče Ljubljana, Imaginarni - Zavod za kulturno dejavnost
Nina Rajić Kranjac, Nataša Keser, Benjamin Krnetić, Minca Lorenci, Marko Mandić

Solo

Maska, Slovensko mladinsko gledališče
Renae Shadler & sodelavci in Roland Walter

Koža

Ehrliche arbeit – freies Kulturbüro (NEM)
Philippe Minyana

Deklica v temnem gozdu

Les Visiteurs du Soir (FR), Black Forest, Polychoros KET, Neos Kosmos Theatre

Prelisičiti hudiča

Akram Khan Company (GB)
Nina Dragičević

Ljubav reče greva

Nina Dragičević, Mesto žensk
Avtorski projekt

O, moja sobitja

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Benjamin Zajc

8372/ii

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Po motivih igre Človeški glas Jeana Cocteauja

Na drugi strani

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo

9

Cas Public (CA), Kopergietery (BE)
Lina Akif

Slovenski pasijon

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, Zavod Melara, Kulturni zavod Godot, Društvo za sodobno umetnost Fotopub
Ivan Martinka

Svetlonos

Odivo, Slovaška

Mesarica

Teatro Matita