Festival Borštnikovo srečanje

Wajdi Mouawad

Požigi

SNG Drama Ljubljana
Ivor Martinić po resnični zgodbi Navida Fadaeeja Nazerja

Proslava

Drama SNG Maribor
Lucy Prebble

Učinek

SNG Drama Ljubljana
Oče Romuald / Lovrenc Marušič

Škofjeloški pasijon

Prešernovo gledališče Kranj, Mestno gledališče Ptuj
Sławomir Mrożek

Emigranta

SNG Drama Ljubljana
Vito Weis

Slaba družba

Nova pošta, Moment
Toon Tellegen

Čriček in temačni občutek

SNG Nova Gorica
Heiner Müller

Cement

SNG Drama Ljubljana
Žiga Divjak

Vročina

Slovensko mladinsko gledališče, Steirischer Herbst, Maska
Tracy Letts

Avgust v okrožju Osage

Mestno gledališče ljubljansko
Maša Kagao Knez

Črna koža, bele maske

Anton Podbevšek Teater, Plesni teater Ljubljana
Drago Jančar, Janez Pipan

To noč sem jo videl

Drama SNG Maribor, Cankarjev dom, Burgtheater, Jugoslovensko dramsko pozorište (SRB)
Wajdi Mouawad

Vsi ptice

Mini teater, Mestno gledališče Ptuj, Festival Ljubljana
Lina Akif, Maša Grošelj, Varja Hrvatin, Vid Merlak in Mia Skrbinac

Najraje bi se udrla v zemljo

Zavod Melara
William Shakespeare

Romeo in Julija

Drama SNG Maribor
Simona Semenič

jerebika, štrudelj, ples pa še kaj

SNG Nova Gorica, Slovensko mladinsko gledališče
Jean-Claude Carrière

Krhkost

Simon Šerbinek, Matjaž Latin

Tatovi podob

EMANAT
Stefania Seculin, Graziana Borciani

MarlenEdith

Slovensko stalno gledališče Trst
Počemučka / Nataša Keser, Klemen Kovačič, Karolína Kotrbová, Aljoša Lovrić Krapež, Filip Mramor, Domen Novak, Nejc Potočan, Filip Štepec, Miranda Trnjanin

Under Construction

Gledališče Glej

Nevidna

Lutkovno gledališče Ljubljana, Imaginarni - Zavod za kulturno dejavnost
Nina Rajić Kranjac, Nataša Keser, Benjamin Krnetić, Minca Lorenci, Marko Mandić

Solo

Maska, Slovensko mladinsko gledališče
Renae Shadler & sodelavci in Roland Walter

Koža

Ehrliche arbeit – freies Kulturbüro (NEM)
Philippe Minyana

Deklica v temnem gozdu

Les Visiteurs du Soir (FR), Black Forest, Polychoros KET, Neos Kosmos Theatre

Prelisičiti hudiča

Akram Khan Company (GB)
Nina Dragičević

Ljubav reče greva

Nina Dragičević, Mesto žensk
Avtorski projekt

O, moja sobitja

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Benjamin Zajc

8372/ii

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Po motivih igre Človeški glas Jeana Cocteauja

Na drugi strani

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo

9

Cas Public (CA), Kopergietery (BE)
Lina Akif

Slovenski pasijon

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, Zavod Melara, Kulturni zavod Godot, Društvo za sodobno umetnost Fotopub
Ivan Martinka

Svetlonos

Odivo, Slovaška
Matija Solce

Mesarica

Teatro Matita

Nagrade, podeljene na festivalu

Povezava: Obrazložitve nagrad strokovne žirije 57. Festivala Borštnikovo srečanje

1. Borštnikov prstan: Ivo Barišič (Utemeljitev)

2. Velika nagrada Festivala Borštnikovo srečanje za najboljšo uprizoritev: Škofjeloški pasijon v režiji Jerneja Lorencija v koprodukciji Prešernovega gledališča Kranj in Mestnega gledališča Ptuj

3. Borštnikova nagrada za režijo: Sebastijan Horvat za režijo uprizoritve Cement v produkciji Slovenskega narodnega gledališča Drama Ljubljana

4. Borštnikova nagrada za oblikovanje svetlobe: Aleksandar Čavlek v uprizoritvi Cement v produkciji Slovenskega narodnega gledališča Drama Ljubljana

5. Borštnikova nagrada za mlado igralko: Lina Akif za vloge v uprizoritvah Vročina v v koprodukciji Slovenskega mladinskega gledališča, steirischer herbst '21 in Maske, Črna koža, bele maske v koprodukciji Anton Podbevšek Teatra in Plesnega teatra Ljubljana ter Vsi ptice v koprodukciji Mini teatra, Mestnega gledališča Ptuj in Festivala Ljubljana

6. Borštnikova nagrada za igro: Nina Valič za vlogi Savde in Nazire v uprizoritvi Požigi v produkciji Slovenskega narodnega gledališča Drama Ljubljana

7. Borštnikova nagrada za igro: Nataša Barbara Gračner za vlogo Daše Čumalove v uprizoritvi Cement v produkciji Slovenskega narodnega gledališča Drama Ljubljana in za vlogo v uprizoritvi Vsi ptice v koprodukciji Mini teatra, Mestnega gledališča Ptuj in Festivala Ljubljana

8. Borštnikova nagrada za igro: Jana Zupančič za vlogo Barbare Fordham v uprizoritvi Avgust v okrožju Osage v produkciji Mestnega gledališča ljubljanskega

9. Borštnikova nagrada za igro: Marko Mandić za vlogi Gleba Čumalova v uprizoritvi Cement in Nihada v uprizoritvi Požigi v produkciji Slovenskega narodnega gledališča Drama Ljubljana

10. Borštnikova nagrada za igro: Vladimir Vlaškalić za vlogo Jeranka v uprizoritvi To noč sem jo videl v koprodukciji Drame Slovenskega narodnega gledališča Maribor, Burgtheatra Dunaj, Jugoslovenskega dramskega pozorišta Beograd in Cankarjevega doma Ljubljana

11. Borštnikova nagrada za igro: Marjuta Slamič za vlogo Bogdane v uprizoritvi jerebika, štrudelj, ples pa še kaj v koprodukciji Slovenskega mladinskega gledališča in Slovenskega narodnega gledališča Nova Gorica

12. Borštnikova nagrada za scenografijo: Igor Vasiljev v uprizoritvi Cement v produkciji Slovenskega narodnega gledališča Drama Ljubljana

13. Borštnikova nagrada za glasbo: Branko Rožman v uprizoritvi Škofjeloški pasijon v koprodukciji Prešernovega gledališča Kranj in Mestnega gledališča Ptuj

14. Borštnikova nagrada za oblikovanje svetlobe: Aleksandar Čavlek v uprizoritvi Cement v produkciji Slovenskega narodnega gledališča Drama Ljubljana

15. Borštnikova nagrada za jezikovno priredbo: Srečko Fišer v uprizoritvi jerebika, štrudelj, ples pa še kaj v koprodukciji Slovenskega mladinskega gledališča in Slovenskega narodnega gledališča Nova Gorica

16. Posebna Borštnikova nagrada po presoji žirije: Požigi v režiji Nine Rajić Kranjac v produkciji Slovenskega narodnega gledališča Drama Ljubljana

17. Nagrada DGKTS za najboljšo predstavo v pretekli sezoni: Matija Ferlin in zavod Emanat za predstavo Sad Sam Matthäus