Uprizoritve

Ō

Ōs

SNG Nova Gorica, Teatr Osobnjak Sankt Peterburg
1,1
A
Mario Kovač

A je to

Gradsko kazalište Trešnja, Zagreb (HRV), Nu:Write Theatre Festival Zagreb (HRV)
10

A/I QUERY

Flota, Zavod 0.1
6

Abežeda

Lutkovno gledališče Nebo
8
Tomaž Svete/Ivo Svetina

Ada

Slovensko komorno glasbeno gledališče
6,8

Adijo, pa misli kaj name

Ana Duša, Zvezdana Novaković
0

Aero

Gledališče Odivo, Banská Bystrica, Slovaška
0
Tomaž Vrabič

Afriški živalski raj

Glasbena matica Ljubljana, Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana, Cankarjev dom
9,9
Jose

Afriško sonce

Gledališče Malih Velikih
2,4
Giuseppe Verdi

Aida

Cankarjev dom, Opera in balet SNG Maribor
8
Giuseppe Verdi

Aida

Festival Ljubljana, Slovenska filharmonija, Opera in balet SNG Maribor, Hrvaško narodno gledališče Split
9

Akcije

LJUZGO Team (SLO/ITA/COL/FRA)
7
Ira Ratej

Akord za akordom

Cankarjev dom, Ministrstvo za zunanje zadeve
0
Vladimir Bartol – Jan Krevatin

Alamut

Gledališka šola Gledališki trening Gledališča Koper
0
Emanuele Aldrovandi

Alarmi!

Slovensko ljudsko gledališče Celje
8,2
Lewis Carroll

Alica v čudežni deželi

Anton Podbevšek Teater, Lutkovno gledališče Ljubljana
1,5 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Susan Sontag

Alice v postelji

SNG Drama Ljubljana
7,6
Gašper Kunšek, Žigan Krajnčan

Alien Express: Drugi let

Flota, Kino Šiška - Center urbane kulture, Dijaški dom Ivana Cankarja
0
Evripid

Alkestida

SNG Drama Ljubljana
0
Evripid

Alkestida

Gledališče Marina Držića
0

Alkimisti iščejo srečo

SIA Cardboard town (LAT)
0

Alonzo King Lines Ballet

Alonzo King Lines Ballet
0

Amaranth

KUD Pozitiv Ljubljana
0
Borivoj Radaković

Amaterji

Mestno gledališče Ptuj
5
Maja Gal Štromar

Amelia E.

SNG Drama Ljubljana
8,2
Lev Nikolajevič Tolstoj

Ana Karenina

Mladinski oder Kranj, Gledališka skupina Gimnazija Kranj
10

Analiza v temnem polju

Jefta van Dinther Sure Basic
0

Anarhija

Societat Doctor Alonso & Semolina Tomić (ES)
0

Andante

Markeline (ESP)
0
Tone Pavček

Angeli

Lutkovno gledališče Ljubljana
0

Annonciation – La Stravaganza

Hrvaško narodno gledališče Zagreb
0
Sofokles

Antigona

SNG Drama Ljubljana
9
Sofokles

Antigona

Gledališka šola Gledališki trening Gledališča Koper
0
Slavoj Žižek

Antigona

Hrvaško narodno gledališče Zagreb
0
Grigor Vitez

Antonton

SNG Nova Gorica
10

Aqua Forte

Ilotopie (FRA)
0

Aquariom

Aerial circus (CRO/SLO)
0
Yasmina Reza

Art

Mestno gledališče Ptuj
0
Lino Marrazzo

Artemisia Gentileschi, srečanje

Slovensko stalno gledališče Trst
0
Olja Grubić

Artistas

Društvo Škuc, Zavod Omrežje
0
Joseph Kesserling

Arzenik in stare čipke

Kulturno društvo Golobar Bovec
10
Ivo Andrić

Aska in volk ali Ples za življenje

Mestno gledališče Ptuj, Gledališče Labirint, Društvo lutkovnih ustvarjalcev
0

Atlas podrhtavanja

Corners triangle
0
Tit Makcij Plavt

Aulularia

Dramska skupina F. B. Sedej, Števerjan
10
Pierre Soletti

Avgust ne razume več tega sveta

Hiša otrok in umetnosti, Collectif Ma-Théâ (Centre de Création pour l'Enfance)
9,8

Azil

Babok (Nizozemska)
0
B

Ba Bu

Lutkovno gledališče Pupilla, Lendava
0 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Andrej Rozman Roza

Baal

Slovensko mladinsko gledališče
6,2

Babica iz Jajčka

Iva Procházková, Katarina Aulitisová
10

Bacek, ki je padel z neba

Naivno gledališče Liberec, Češka
0

BACH PROJECT

Aterballetto
0

BalerinanirelaB

Slovensko komorno glasbeno gledališče, Ensemble Modelo62
0
Dušan Kovaćevič

Balkanski špijon

Narodno gledališče Beograd
0

Banda bere

Lutkovno gledališče Maribor, Banda ferdamana
0

Banditi / Bandoleros

Grupo DC Arte (COL)
0
Carlo Goldoni – Predrag Lucić

Barufe

Gledališče Koper, Istarsko narodno kazalište Pula (Hrvaška), SNG Nova Gorica, Slovensko stalno gledališče Trst
8,9
Roberto Frabetti

Barve vode

La Baracca - Testoni Ragazzi
0

Bastien in Bastiena

Čarobna dežela
0

Bela mačica

Društvo lutkovnih ustvarjalcev, Gledališče Labirint
0
Claude Aveline

Beli mucek, ki je bil čisto črn

Hiša otrok in umetnosti, Lutkovno gledališče Fru Fru
8
Jack London, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček

Beli očnjak

Gledališče Drak, Hradec Králové, Češka
0
Nassim Soleimanpour

Beli zajec, rdeči zajec

Volcano Theatre, AGRFT, Necessary Angel, Wolfgang Hoffmann
0
Yasmina Reza

Bella figura

Hrvaško narodno gledališče Zagreb
0

Beraški bal

Kolektiv Tretja roka (INTL)
0

Beseglase

Vindauga
0

Besi

Divadlo Štúdio tanca
0
Andrej Jus (v sodelovanju z igralsko ekipo)

Besne basni

Šentjakobsko gledališče Ljubljana
9,9

Bilo je nekoč v Afriki 1

Plesna izba Maribor, Tina Sovič, Koruzno zrno, Zavod Mars
0
Andrej Predin, Rok Predin

Bimberli

Lutkovno gledališče Maribor
10
Tizo All

Bio

Tizo All
0
Simone Aughterlony

Biofikcija

Simone Aughterlony (DE/CH/GB)
0

Biološki odpadki

EN-KNAP, DUM - društvo umetnikov, Društvo za umetnost giba ZaTo
0

Birokrati

Sita Celica
0
Jure Karas

Birokrati

Gledališče Koper
0
Jelena Sitar, Igor Cvetko, Rok Glavan

Biseri med platnicami

Hiša otrok in umetnosti, Lutkovno gledališče Zapik, Antikvariat Glavan
10

Biti Don Kihot

Teatro Matita
10

Bitja teme

ŠUGLA
6,8
Boris Bakal

Bitka na Neretvi

Bacači Sjenki, Kulturno informativni centar Zagreb (HRV)
0

Bizart

Cia. Circadi (ITA/ESP)
0

Black and white

Národní divadlo Brno
0

Blazinec

Gledališče Zarja Celje
0

Bob - The best of Bassi

Leo Bassi (ITA, ŠPA)
0

Bobni v noči

Amaterski mladinski oder SNG Nova Gorica
10

Bodi previden

Mallika Taneja (IN)
0
Yasmina Reza

Bog masakra

Drama SNG Maribor
8,2
Yasmina Reza

Bog masakra

Kraljevsko pozorište Zetski dom (ME)
0

Bolan človek

Gledališče Glej
5
Aleksej Mironov

Bon Voyage!

Aleksej Mironov (Rusija)
10
Conor McPherson

Božiček

Mestno gledališče Ptuj, Mini teater
0

Božični baletni gala koncert

Opera in balet SNG Maribor
0

Božji nasmeh

Slovenska prosvetna zveza Celovec, Avstrija
10

Bratje in sestre

New International Encounter
0
Sandi Jesenik

Brazgotine

Škuc gledališče, Zavod Kolaž
10

Brez besed

Cia. Teatral Devenir (ARG)
0
Skupina Omletnice_ki

Brez jajc ni omlete

ZIZ, Pekarna Magdalenske mreže
7
Vlado Repnik Gotvan

Brezimna

Kino Šiška - Center urbane kulture, GVRbabaLAN
0

Brezmadežna/Immaculata

Drama SNG Maribor
9,1
Bara Kolenc

Brina

KUD Samosvoj, Zavod Moja kreacija Maribor
0
Tamara Matevc

Brundagrrrrom!

Gledališče Koper
7,5

Brutalci

KUD Transformator, Društvo Matafir
10
Doris Uhlich

Bum teles

Tanzquartier Dunaj, insert (Theaterverein)
0
Fran Miličinski

Butalci

Kulturni zavod Kult
0
C

Cabaret

Cirko Balkana (CRO/SRB)
0

Calais, Calais

Pekarna Magdalenske mreže
8

Cankar strip

Zavod Škrateljc
9
Georges Bizet

Carmen

SNG Opera in balet Ljubljana
8,5
Carl Orff

Carmina Burana

SNG Opera in balet Ljubljana
10
Carl Orff

Carmina Burana

Opera in balet SNG Maribor
0

Carolyn Carlson Company: Otoki

Carolyn Carlson Company
0

Carte Blanche

Via Negativa, Zavod Sploh
0
Heiner Müller

Cement

SNG Drama Ljubljana
0
Hans Christian Andersen

Cesarjeva nova oblačila

Lutkovno gledališče Maribor, Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Hrvaška
10 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek, Jan Krmelj

Chorus

Kino Šiška - Center urbane kulture, Zavod Exodos, Alien Express, Plesna šola Urška, Urban Roof
7,8
Kaja Janjić

Cianoza

Plesni teater Ljubljana, Forum Ljubljana, KUD Nor Kranj
0
Ifeyinwa Frederick

Cipe

Gledališče Celje
7

Cirkus Ganibilo

Lutkovno gledališče Pupilla, Lendava
7

Cirkus Kolibris

Čupakabra
10

Cirkus Korona

Gledališče Ane Monro
0

Cirkus na mesec

VITKAR Zavod, KD Priden možic
10

Cirkus Tresoldi

Luca 3soldi (ITA)
0
Camilo Acosta Mendoza

Clamyo

Camilo Acosta Mendoza (KOL)
0
Tamás Tuza

Cogito

EN-KNAP, Center kulture Španski borci
0

Conversation pieces

Studio - Contemporary dance company (HR), Zavod Mirabelka
0
Metka Damjan, Aja Kobe, Svetlana Patafta

Coprnica Dragica

Lutkovno gledališče Maribor, Puna kuća (HRV)
0
CJ Johnson

Cucki

Mestno gledališče Ptuj
5,5

Cuckoo

Kunstenwerkplaats Pianofabriek, Bâtard Festival
0

Cuker

Via Negativa, Bunker
0

Cvetje v jeseni

Festival Ljubljana
6

Cvetlična rapsodija

Camerata Crostata
10
Č
Tone Partljič

Čaj za dve

Prosvetno društvo Štandrež
0
Belova–Iacobelli

Čajka / Galeb

Javier Chávez, IFO Asbl
0

Čakačaka

Alenka Marinič, Hannu Risku, Julie Doyelle, Matthieu Loos
0

Čakajoč Supermana

SNG Drama Ljubljana, AGRFT
0
Nejc Gazvoda

Čakalnica

Siti Teater BTC, Kreker
9

Čakam

SNG Nova Gorica
0

Čaplji

Cirque Hirsute (FRA)
10

Čar hudega / Charms of Harms

Teater na Konfini Nova Gorica
0
Arnold Lobel

Čarovnik barv

Lutkovno gledališče Maribor, Lutkovna organizacija, ki jo potrebujemo – LOFT, Zagreb (HR)
3,5 Kakovostna predstava za otroke Kakovostna predstava za otroke
Jure Karas

Čarovnik Nik

Bimbo teater, Siti Teater BTC
0

Čas izgorevanja

Plesni teater Ljubljana, Festival Ukrep
0
Barbara Novakovič

Čas nežnosti

Muzeum, EN-KNAP, Center kulture Španski borci
0
Lea Menard

Čebula

KUD Baobab, Lea Menard
0
Goran Vojnović

Čefurji raus!

Gledališče Glej, Zavod No history, Dejmo stisnt teater
10
Anton Pavlovič Čehov

Češnjev vrt

Mestno gledališče ljubljansko
0

Čez noč

Center plesa Maribor
0

Čigumitvist

Hiša otrok in umetnosti, Zavod Odprti predali
0
Ajda Tomazin

Čigumitvist

Hiša otrok in umetnosti
0

Čisto mesto

Anestis Azas & Prodromos Tsinikoris (GR)
0

Člen 19

Alkantara Festival (Pt), Teatro Académico Gil Vicente, Pensamento Voador (PT)
0
Vita Osojnik

Človek množice

Plesni teater Ljubljana, Dantzaz (ŠPA)
0

Človek naj bo sojen po sanjah

AMANART, Zavod za kulturne dejavnosti
0
Jernej Lorenci

Človek v lupini

Mestno gledališče ljubljansko
0
Mitja Lovše

Človek, ki je prodal svet

Društvo kvalitetnih kulturno-umetniških praks Smehomat
0

Človek, ki je prodal svet

Pocket Teater Studio, Zavod Na robu
10

Čoln

Kolektiv Tretja roka (INTL)
0
Maša Kagao Knez

Črna koža, bele maske

Anton Podbevšek Teater, Plesni teater Ljubljana
6,7
Pia Vatovec, Petra Zupančič

Črna skrinjica

AGRFT, Center kulture Španski borci, Društvo štirje letni časi
10

Črni petek

VITKAR Zavod
0

Črni zvoki

Pkd Flamenko
0

Črni zvoki

Ana Pandur & Damir Avdić
0

Črv

Gledališče DELA
0

Čudež škrlatnega jadra

Teatrol-theater (RUS)
0
Daniel Glattauer

Čudežna terapija

Mestno gledališče ljubljansko
4,7
Barbara Vidovič

Čudežno potovanje

Talija - ustvarjalni laboratorij
0
Jure Karas

Čudovita

Slovensko stalno gledališče Trst, Siti Teater BTC
0
Transformator

Čudovita Goga

Kulturno umetniško društvo Transformator
8,7

Čudoviti svet Brunette Bros.

Brunette Bros. (DEN)
0
Svetlana Makarovič

Čuk na palici

Saša Klančnik, Zavod KULT
10
Prikaži več