Festival Borštnikovo srečanje

Gregor Luštek, Rosana Hribar

Korak v dvoje po Pii in Pinu

Anton Podbevšek Teater, Flota
Vlado G. Repnik in Martina Ruhsam

Also sprach Cage

Kino Šiška - Center urbane kulture, GVR babaLAN, Ex Ponto
Anja Hilling

Črna žival žalost

Mestno gledališče ljubljansko

To je šele začetek

Via Negativa
Nataša Matjašec Rošker

Do tu sega gozd

Drama SNG Maribor
Vinko Möderndorfer

Vaje za tesnobo

Slovensko stalno gledališče Trst
Eugène Ionesco

Stoli

AGRFT
Saša Rakef

Dolg Rakef Saške/Dolg RS

Maska
Rik van den Bos

Mr Jones

Frascati Producties (NL)
William Shakespeare

Hamlet

SNG Drama Ljubljana
Sarah Kane

Skomine

AGRFT
Miroslav Krleža

Leda

Zagrebačko kazalište mladih (Hrvaška), Kraljevsko pozorište Zetski dom (ME), Mednarodni festival Kotor Art (ME)
Jaka Andrej Vojevec, Simona Hamer, Klemen Janežič

Robinson

Lutkovno gledališče Ljubljana, Biteater
Irena Tomažin

Okus tišine vedno odmeva

Cankarjev dom, Maska, EMANAT
Jean Cocteau

Človeški glas

Toneelgroep Amsterdam (NL)
Mihail Bulgakov

Mojster in Margareta

Drama SNG Maribor
Eugène Ionesco

Inštrukcija

Lutkovno gledališče Ljubljana
Stanisław Ignacy Witkiewicz

Ponorela lokomotiva

SNG Drama Ljubljana
Bertolt Brecht

Mati

SNG Drama Ljubljana
Oskaras Korsunovas

Miranda

OKT / Mestno gledališče Vilna (Litva)
Darja Švajger

Skušnja

AGRFT
Vladimir Stojsavljević

Tri elizabetinske tragedije Država::R.III. - Epilog

Delak, MG + MSUM
Henrik Ibsen

John Gabriel Borkman

Drama SNG Maribor
Ödön von Horváth

Kazimir in Karolina

Örkény István Színház (HU)
Aleksander Ivanovič Vvedenski

Božič pri Ivanovih

SNG Drama Ljubljana

25.671

Prešernovo gledališče Kranj

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Borštnikov prstan: Olga Kacjan

2. Velika Borštnikova nagrada Festivala Borštnikovo srečanje za najboljšo uprizoritev:
Stanisłav Ignacy Witkiewicz Ponorela lokomotiva v režiji Jerneja Lorencija in izvedbi SNG Drama Ljubljana

3. Borštnikova nagrada za režijo: Mateja Koležnik za režijo uprizoritve John Gabriel Borkman v izvedbi Drame SNG Maribor

4. Posebna Borštnikova nagrada žirije za kolektivno stvaritev: SSG Trst za uprizoritev Vaje za tesnobo Vinka Möderndorferja v režiji Jake Andreja Vojevca

5. Borštnikova nagrada za igro: Nataša Barbara Gračner za vlogo Matere v uprizoritvi Mati v izvedbi SNG Drama Ljubljana

6. Borštnikova nagrada za igro: Polona Juh za vlogo Ofelije v uprizoritvi Hamlet v izvedbi SNG Drama Ljubljana

7. Borštnikova nagrada za igro: Nataša Matjašec Rošker za vlogo Gospodične Elle Rentheim v uprizoritvi John Gabriel Borkman v izvedbi Drame SNG Maribor

8. Borštnikova nagrada za igro: Igor Samobor za vlogo Johna Gabriela Borkmana v uprizoritvi John Gabriel Borkman v izvedbi Drame SNG Maribor

9. Borštnikova nagrada za mlado igralko: Tina Gunzek za vlogo Dekleta v uprizoritvi Vaje za tesnobo v izvedbi SSG Trst

10. Borštnikova nagrada za glasbo: Branko Rožman za glasbo v uprizoritvi Ponorela lokomotiva v izvedbi SNG Drama Ljubljana

11. Borštnikova nagrada za scenografijo: Numen in Ivana Radenović za scenografijo v uprizoritvah Črna žival žalost v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega in Mojster in Margareta v izvedbi Drame SNG Maribor

12. Borštnikova nagrada za prevod: Srečko Fišer za prevod Hamleta Williama Shakespeara v izvedbi SNG Drama Ljubljana

13. Borštnikova nagrada za umetniško vodstvo: Marinka Poštrak za umetniško vodstvo uprizoritve 25.671 v izvedbi Prešernovega gledališča Kranj

14. Nagrada društva gledaliških kritikov Slovenije: Društvo gledaliških kritikov in teatrologov Slovenije (DGKTS) je podelilo nagrado za najboljšo uprizoritev sezone 2012/13 uprizoritvi 25.671 v izvedbi Prešernovega gledališča Kranj.