Festival Borštnikovo srečanje

Tristan in Izolda

Mini teater, Gledališče Maladype, Budimpešta
Zinnie Harris

Dlje od najdlje

Mestno gledališče ljubljansko
Via Negativa, Via Nova 2011

Mandićstroj

SNG Drama Ljubljana, Via Negativa
Iztok Mlakar

Sljehrnik

SNG Nova Gorica, Gledališče Koper
Anton P. Čehov

Tri sestre

Prešernovo gledališče Kranj
Farid ud-Din Attar, Jean-Claude Carrière

Zborovanje ptic

Drama SNG Maribor
Janez Janša

Kdo je naslednji?

Maska, Tanzquartier Dunaj, Inkonst (Malmö/Švedska)
Oscar Wilde

Ribič in njegova duša

Slovensko mladinsko gledališče, Gledališče Škuc, Zavod Projekt Atol
Maja Pelević in Milan Marković

Oni živijo (V iskanju ničelnega teksta)

Maska, Maja Pelević in Milan Marković (Srbija)
Vedrana Rudan

Kurba

Gledališče Glej, Marko Bulc
Choderlos de Laclos, Christopher Hampton

Nevarna razmerja

Drama SNG Maribor
Matija Solce - Franz Kafka

Proces ali Žalostna zgodba Josefa K.

Lutkovno gledališče Maribor, Evropska prestolnica kulture
Aleksander Nikolajevič Ostrovski

Nevihta

Mestno gledališče ljubljansko
Andrej Jus

V prelomu

Lutkovno gledališče Ljubljana, Lutkovno gledališče Maribor, E.P.I. CENTER, Moment
Georg Büchner

Dantonova smrt

Slovensko mladinsko gledališče, Mestno gledališče Ptuj, Evropska prestolnica kulture

Baba babi babo

Moment, KGB - Kulturno glasbeni brlog
Martin McDonagh

Obdlanjenje v Spokanu

Slovensko ljudsko gledališče Celje
Vito Taufer

Razredni sovražnik

Slovensko mladinsko gledališče
Katja Hensel

Cifra, mož

SNG Nova Gorica, Gimnazija Nova Gorica , KUD Pozitiv Ljubljana
Miroslav Krleža

Gospoda Glembajevi

SNG Drama Ljubljana
John Logan

Rdeča

SNG Drama Ljubljana
Sylwia Chutnik, Magda Fertacz, Małgorzata Sikorska-Miszczuk

III furije

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (Legnica, PL)
Jan Fabre

Car neuspeha

Zagrebačko kazalište mladih (Hrvaška), Antwerpen Troubleyn /VZW (Antwerpen, BE)
Patrik Ouředník

Europeana

Divadlo Reduta (Brno, CZ)
Witold Gombrowicz

Ivona, princesa Burgundije

Theater Chemnitz – Schauspielhaus (Chemnitz, DE)
Oliver Frljić

Sovražim resnico!

Teatar & TD, Zagreb (HR)

When the mountain changed its clothing

Evropska prestolnica kulture, Kunstenfestivaldesarts, Festival d’Automne, Pariz, Vokalno gledališče Carmina Slovenica , Ruhrtriennale, Steirischer Herbst, Grand Theatre (Luxemburg, LU), Kunstfestspiele Herrenhausen (Hannover, DE), Holland Festival (Amsterdam, NL)

Al dente

AGRFT
J.-B. P. Molière

Don Juan

AGRFT
Anton Pavlovič Čehov

Utva

AGRFT
David Ives

Zadet pravi čas

Cankarjev dom, AGRFT

Prezir II

AGRFT

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Borštnikov prstan: Igor Samobor

2. Velika Borštnikova nagrada Festivala Borštnikovo srečanje za najboljšo uprizoritev: Aleksander Nikolajevič Ostrovski Nevihta v režiji Jerneja Lorencija in izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

3. Borštnikova nagrada za režijo: Jernej Lorenci za režijo uprizoritve Nevihta v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

4. Borštnikova nagrada za igro: Nataša Barbara Gračner za vlogo Baronice Castelli-Glembay v uprizoritvi Gospoda Glembajevi v izvedbi SNG Drama Ljubljana

5. Borštnikova nagrada za igro: Gregor Baković za vlogo Marka Rothka v uprizoritvi Rdeča v izvedbi SNG Drama Ljubljana

6. Borštnikova nagrada za igro: Primož Pirnat za vlogo Borisa Grigorjiča v uprizoritvi Nevihta v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

7. Borštnikova nagrada za igro: Matej Puc za vlogo Tihona Ivaniča Kabanova v uprizoritvi Nevihta v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

8. Borštnikova nagrada za mlado igralko: Nika Rozman za vlogo Katerine v uprizoritvi Nevihta v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

9. Borštnikova nagrada za scenografijo: Branko Hojnik za scenografijo v uprizoritvi Nevihta v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

10. Borštnikova nagrada za glasbo: Branko Rožman za glasbo v uprizoritvi Nevihta v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

11. Borštnikova nagrada za kostumografijo: Belinda Radulović za kostumografijo v uprizoritvi Nevihta v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

12. Borštnikova nagrada zaoblikovanje govora: Maja Cerar za oblikovanje govora v uprizoritvi Nevihta v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

13. Nagrada DGKTS: Simona Semenič zgodba o nekem slastnem truplu ali gostija ali kako so se roman abramovič, lik janša, štiriindvajsetletna julija kristeva, simona semenič in inicialki z. i. znašli v oblačku tobačnega dima v režiji Primoža Ekarta in produkciji Zavoda Imaginarni

Gost

Kaj to pomeni selekcija? (skoraj vsa slovenska produkcija?) :)

Razen Živadinova, seveda...

13. 6. 2012

Gost

Ogromno, ogromno dogajanja! Super. Vseh predstav, ki so v izboru, pa še ne poznam. Ampak Gospoda Glembajevi je odlična!!!

13. 6. 2012

Gost

Bogat program

14. 6. 2012