Festival Borštnikovo srečanje

Frédéric Sonntag

George Kaplan

Prešernovo gledališče Kranj
Henrik Ibsen

Hedda Gabler

Drama SNG Maribor

Trst, mesto v vojni

Slovensko stalno gledališče Trst, Il Rossetti – Stalno gledališče Furlanije Julijske krajine, Društvo Casa del lavoratore teatrale
Nebojša Pop Tasić

Gospa Bovary

SNG Nova Gorica

Grad

SNG Drama Ljubljana
Ivan Cankar

Hlapci

Slovensko stalno gledališče Trst
Ivana Sajko

Evropa

Cankarjev dom, Imaginarni - Zavod za kulturno dejavnost
Thomas Mann

Čarobna gora

SNG Drama Ljubljana, Slovensko stalno gledališče Trst
Homer

Iliada

SNG Drama Ljubljana, Mestno gledališče ljubljansko, Cankarjev dom
Goran Vojnović

Jugoslavija, moja dežela

SNG Drama Ljubljana
Matjaž Zupančič

20th Century Fog - Megla stoletja

EN-KNAP

In tako dalje in tako naprej

Via Negativa, Oblivia, Finska
Simona Semenič

drugič

Mesto žensk, KD Integrali
Ernst Toller

Hinkemann

SNG Drama Ljubljana
Tjaša Črnigoj

Hamletovanje

Biteater
Nika Leskovšek

D – i – Y Pre d STAVA

Nika Leskovšek

Paradise Now? RE// MIX Living Theatre

Komuna// Warszava (PL)
Adam Mickiewicz

Praznik mrtvih

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu (PL)
Heinrich von Kleist

Razbiti vrč

Jugoslovensko dramsko pozorište (SRB)
Agota Kristof

Šolski zvezek

Forte Társulat in Szkéné Színház
Penelope Wehrli, Detlev Schneider

Transforming Acts

Tanzfonds Erbe (DE), Nemški center ITI, Berlin
Maja Pelević

Jaz ali kdo drug

SNG Drama Ljubljana, AGRFT

E.T.I.D.A.

AGRFT
Eugène Ionesco

Plešasta pevka

AGRFT, Slovensko stalno gledališče Trst

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Borštnikov prstan: Ljerka Belak

2. Velika Borštnikova nagrada za najboljšo uprizoritev: Hedda Gabler v režiji Mateje Koležnik in izvedbi Drame SNG Maribor

3. Borštnikova nagrada za najboljšo režijo: Yulia Roschina za režijo uprizoritve Gospa Bovary v izvedbi SNG Nova Gorica

4. Posebna Borštnikova nagrada žirije za Izvedbeno-igralski ansambel za kolektivno igro v uprizoritvi:  Iliada v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega, SNG Drama Ljubljana in Cankarjevega doma

5. Borštnikova nagrada za igro: Jernej Šugman za vlogo Emirja v uprizoritvi Jugoslavija, moja dežela v izvedbi SNG Drama Ljubljana

6. Borštnikova nagrada za igro: Polona Juh za vlogo Friede v uprizoritvi Grad v izvedbi SNG Drama Ljubljana

7. Borštnikova nagrada za igro: Nataša Matjašec Rošker za vlogo Hedde Gabler v uprizoritvi Hedda Gabler v izvedbi Drame SNG Maribor

8. Borštnikova nagrada za igro: Jette Ostan Vejrup za vlogo Here v uprizoritvi Iliada v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega, SNG Drama Ljubljana in Cankarjevega doma

9. Borštnikova nagrada za mladega igralca: Vito Weis za vlogi Léona in Rodolpha v uprizoritvi Gospa Bovary v izvedbi SNG Nova Gorica

10. Borštnikova nagrada za dramaturški koncept: Goran Ferčec za uprizoritev Hedda Gabler v izvedbi Drame SNG Maribor

11. Borštnikova nagrada za dramaturški koncept: Mateja Koležnik za uprizoritev Hedda Gabler v izvedbi Drame SNG Maribor

12. Borštnikova nagrada za dramaturški koncept: Metka Damjan za uprizoritev Hedda Gabler v izvedbi Drame SNG Maribor

13. Borštnikova nagrada za oblikovanje svetlobe: Pascal Mérat za oblikovanje svetlobe v uprizoritvi Iliada v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega, SNG Drama Ljubljana in Cankarjevega doma

14. Borštnikova nagrada za scenografijo: Numen in Ivana Jonke za scenografijo v uprizoritvi Grad v izvedbi SNG Drama Ljubljana

15. Borštnikova nagrada za kostumografijo:  Ana Savić Gecan za kostumografijo v uprizoritvi Jugoslavija, moja dežela v izvedbi SNG Drama Ljubljana

16. Borštnikova nagrada Društva gledaliških kritikov in teatrologov Slovenije za najboljšo uprizoritev pretekle sezone (2014/2015): Luftballett 2.2 v režiji Vlada Repnika Gotvana ter produkciji GVR babaLAN in Kina Šiška