Festival Borštnikovo srečanje

Slavko Grum

Dogodek v mestu Gogi

Slovensko stalno gledališče Trst, Glasbena matica Ljubljana
Elfriede Jelinek

Drame princes

Slovensko mladinsko gledališče
Knut Hamsun

Glad

Mini teater, Mestno gledališče Ptuj

Kralj Ubu

SNG Drama Ljubljana
Jean Giraudoux

Ondina

SNG Nova Gorica
Henrik Ibsen

Peer Gynt

Slovensko stalno gledališče Trst, Mestno gledališče ljubljansko
Thomas Bernhard

Pred upokojitvijo

Prešernovo gledališče Kranj

Projektator

Delak

Republika Slovenija

Slovensko mladinsko gledališče, Maska
Gerhart Hauptmann

Rose Bernd

Slovensko ljudsko gledališče Celje

Učene ženske po motivih Molièrovih Učenih žensk

Slovensko ljudsko gledališče Celje, Mestno gledališče Ptuj
Bara Kolenc, Atej Tutta

Metamorfoze 3°: Retorika

Plesna izba Maribor, KUD Samosvoj, Kino Šiška - Center urbane kulture, KUD Pozitiv Ljubljana, Uferstudios Berlin
Kitch

Prisega

Kitch, Bunker
Primož Vitez, Mitja Vrhovnik Smrekar

Shakesoneti

Cankarjev dom
Anton Pavlovič Čehov

Tri sestre

Zavod Margareta Schwarzwald, AGRFT
Yasmina Reza

Bella figura

Hrvaško narodno gledališče Zagreb
Franz Xavier Kroetz

Glasba po željah

Teatr Łaźnia Nowa Krakow in TR Warszawa (Poljska)
Edward Albee

Kdo se boji Virginie Woolf?

Residenztheater München (Nemčija)
Emily Brontë

Viharni vrh

moment:teater (Švedska)
Gunilla Heilborn

This is not a love story

Gunilla Heilborn (SE), NorrlandsOperan (SE), Göteborgs Dans- och Teaterfestival (SE)

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Borštnikov prstan: Dare Valič

2. Borštnikova nagrada za dramaturško obdelavo tekstovne predloge: Lotos Vincenc Šparovec, Dragan Živadinov, Mojca Kumerdej za dramaturško obdelavo tekstovne predloge uprizoritve Projektator v izvedbi Zavoda Delak

3. Borštnikova nagrada za kostumografijo: Jelena Proković za kostumografijo v uprizoritvi Peer Gynt v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega in Slovenskega stalnega gledališča Trst

4. Borštnikova nagrada za kolektivno avtorsko idejo: Kolektivna avtorska ideja celostnega oblikovanja odmora pri predstavi Kralj Ubu v izvedbi SNG Drama Ljubljana

5. Borštnikova nagrada za celostno vizualno podobo: Kolektiv ustvarjalcev vizualne podobe uprizoritve Pred upokojitvijo v izvedbi Prešernovega gledališča Kranj - scenografinja Mojca Kocbek Vimos, oblikovalec videa Andrej Intihar, oblikovalec svetlobe Bojan Hudernik, oblikovalec maske Matej Pajntar, kostumograf Alen Hranitelj

6. Borštnikova nagrada za mladega igralca ali igralko: Patrizia Jurinčič Finžgar za vlogo Hane v uprizoritvi Dogodek v mestu Gogi v izvedbi Slovenskega stalnega gledališča Trst in Glasbene matice

7. Borštnikova nagrada za mladega igralca ali igralko: Liza Marija Grašič za vlogi Rose Bernd v uprizoritvi Rose Bernd v izvedbi Slovenskega ljudskega gledališča Celje in Henriete v uprizoritvi Učene ženske po motivih Molièrovih Učenih žensk v izvedbi Slovenskega ljudskega gledališča Celje in Mestnega gledališča Ptuj

8. Borštnikova nagrada za igro: Pia Zemljič za vlogi Filaminte v uprizoritvi Učene ženske po motivih Molièrovih Učenih žensk v izvedbi Slovenskega ljudskega gledališča Celje in Mestnega gledališča Ptuj in Gospe Flamm v uprizoritvi Rose Bernd v izvedbi Slovenskega ljudskega gledališča Celje

9. Borštnikova nagrada za igro: Vesna Jevnikar za vlogo Vere v uprizoritvi Pred upokojitvijo v izvedbi Prešernovega gledališča Kranj

10. Borštnikova nagrada za igro: Jernej Šugman za vlogo Ata Ubuja v uprizoritvi Kralj Ubu v izvedbi SNG Drama Ljubljana

11. Borštnikova nagrada za igro: Primož Pirnat za vloge Masovnega moškega v uprizoritvi Projektator v izvedbi Zavoda Delak in Aslaka, Dovrejskega starine, Vijuga, Orientalske plesalke, Begriffenfeldta, Potnika in Gumbarja v uprizoritvi Peer Gynt v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega in Slovenskega stalnega gledališča Trst

12. Nagrada za najboljšo režijo: Mateja Koležnik za režijo uprizoritve Pred upokojitvijo v izvedbi Prešernovega gledališča Kranj

13. Borštnikova nagrada po presoji žirije: Republika Slovenija za angažirano gesto ob 25. obletnici države Republike Slovenije

14. Velika nagrada Festivala Borštnikovo srečanje za najboljšo uprizoritev: Avtorski projekt Učene ženske po motivih Molièrovih Učenih žensk v režiji Jerneja Lorencija ter izvedbi Slovenskega ljudskega gledališča Celje in Mestnega gledališča Ptuj

15. Nagrado Društva gledaliških kritikov in teatrologov Slovenije za najboljšo uprizoritev pretekle sezone (2015/2016): Rose Bernd Gerharda Hauptmanna v režiji Mateje Koležnik in izvedbi SLG Celje