Festival Borštnikovo srečanje

Leja Jurišić, Marko Mandić

Skupaj

Pekinpah, Via Negativa, Kino Šiška - Center urbane kulture
Ferdinand von Schirach

Teror

Prešernovo gledališče Kranj
Nova pošta

6

Maska, Slovensko mladinsko gledališče
Tadeusz Słobodzianek

Naš razred

Prešernovo gledališče Kranj, Mestno gledališče Ptuj, Mini teater

Gilgalovanje

Gledališče Glej
Uroš Kaurin, Vito Weis

Heroj 2.0

Moment, EN-KNAP
Peter Mlakar, Dragan Živadinov

Odilo. Zatemnitev. Oratorij.

Slovensko mladinsko gledališče, Kino Šiška - Center urbane kulture

Visoška kronika

SNG Drama Ljubljana
Dušan Jovanović

Zid, jezero

SNG Drama Ljubljana

Sen kresne noči

Mestno gledališče ljubljansko
Pavol Liška, Kelly Copper

Zasledovalci sreče

EN-KNAP
Svetlana Makarovič

Prekleti kadilci

SNG Drama Ljubljana
Janez Vrečko

KONS:O:VEL

Anton Podbevšek Teater, Studio humanitatis

365padcev

Via Negativa, FFT Düsseldorf (NEM)
Ana Pandur

Firebird

Cankarjev dom, Ana Pandur, Pkd Flamenko

PopParty

Kitch
Kristian Novak, Tomislav Zajec

Črna mati zemla

Zagrebačko kazalište mladih (Hrvaška)
Pippo Delbono

La Gioia / Radost

Compagnia Pippo Delbono (IT), Emilia Romagna Teatro Fondazione (IT)
Ivan Cankar

Pohujšanje v dolini šentflorjanski

SNG Drama Ljubljana, Mestno gledališče ljubljansko, Cankarjev dom
Po motivih istoimenske kratke zgodbe Nikolaja Vasiljeviča Gogolja

Zapiski blazneža

Moving Music Theatre, Bitola (MKD), Center za kulturo Bitola (MK)
Pippo Delbono

Vangelo / Evangelij

Emilia Romagna Teatro Fondazione (IT), Hrvaško narodno gledališče Zagreb, Théâtre Vidy-Lausanne E.T.E, Maison de la Culture d'Amiens ‒ Centre de Création et de Production, Théâtre de Liège (BE)
Mihail Afanasjevič Bulgakov

Zojkino stanovanje

Fakulteta za estrado Ruskega inštituta gledaliških umetnosti GITIS (RU)
Maryana Kozak

Oj Kijev, Kijev

Katedra za avtorsko tvorbo in pedagogiko Gledališke akademije DAMU v Pragi (CZ)
Prosto po pravljici Hansa Christiana Andersena

Zrno graha

Accademia Teatro Dimitri SUPSI in Pars Foundation (CH)
Po motivih Ljubiti, Pod perutnico noči in Hišica v cvetju Milana Jesiha

Dvoje sva in hkrati eno

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Po motivih kratkih zgodb Bruna Schulza

Avgust

Fakulteta za umetnost v madžarščini Univerze za umetnost Târgu-Mureş (RO), Maladype Theater, Budimpešta (HU)
Milan Jesih

Srebrno rebro

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Gaj Žmavc, Edward Clug, Alexander Ekman

Leva desna, leva desna

Opera in balet SNG Maribor
New International Encounter

Prihajamo od zelo, zelo daleč

New International Encounter
Lewis Carroll, Ivor Martinić

Alica v čudežni deželi

Zagrebačko kazalište mladih (Hrvaška)