Festival Borštnikovo srečanje

William Shakespeare

Beneški trgovec

SNG Drama Ljubljana
Ivan Tavčar, Marko Čeh

Cvetje v jeseni

Cankarjev dom, Zavod Margareta Schwarzwald, Društvo S.N.G.
Slavko Grum, Sebastijan Horvat

Goga, čudovito mesto

Drama SNG Maribor
Karl Schónherr

Hudič babji

Mestno gledališče ljubljansko
Lee Hall

Knapi slikarji

Slovensko ljudsko gledališče Celje
Miha Nemec, Nejc Valenti

Liferanti

SNG Nova Gorica, Gledališče Glej, Teater na Konfini Nova Gorica, Visoka šola za umetnost Univerze v Novi Gorici
Ivan Cankar

Pohujšanje v dolini šentflorjanski

Slovensko mladinsko gledališče
Klaus Mann – Žanina Mirčevska

Mefisto

Slovensko mladinsko gledališče
Martin Sperr

Lovske scene s Spodnje Bavarske

Prešernovo gledališče Kranj, Art Center Kranj
Tennessee Williams

Mačka na vroči pločevinasti strehi

Mestno gledališče ljubljansko
Howard Barker

Slike z usmrtitve

SNG Drama Ljubljana
August Strindberg

V Damask

SNG Drama Ljubljana
Jiří Adámek

Evropejci

Boca Loca Lab (CZ), Jedefrau.org (CZ), Experimentální prostor Roxy/Nod (CZ)
Janez Janša, Janez Janša, Janez Janša

Več nas bo, prej bomo na cilju

Maska, Aksioma - Zavod za sodobne umetnosti, Brut Dunaj (AT)
Roland Schimmelpfennig

Zlati zmaj

Slovensko stalno gledališče Trst

Transfer!

Wrocławski Teatr Współczesny (PL)
Katarina Stegnar, Bojan Jablanovec

Stegn se

Via Negativa

Rojeni v YU

Jugoslovensko dramsko pozorište (SRB)
Saša Pavček

Obleci me v poljub

Gledališče Koper
Herman Melville

Bartleby, pisar

Mini teater

Marija Antoinetta

Umetniško društvo OSUM
Sláva Daubnerová

M. H. L.

P.A.T. , Štúdio 12, Bratislava (SK)

Biti nosilec drame, nosilec z jajci

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Eugène Ionesco

Zavratne igre

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Evripid

Medeja

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Gregor Strniša

Žabe

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo

Prezir

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Evripid

Alkestida

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Bertold Brecht, Roger Fernay

Gramofon

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Borštnikov prstan: Milada Kalezić

2. Velika nagrada Festivala Borštnikovo srečanje za najboljšo uprizoritev: Herman Melville Bartleby, pisar v režiji Miloša Lolića in izvedbi Mini teatra Ljubljana

3. Borštnikova nagrada za režijo: Eduard Miler za režijo uprizoritve Beneški trgovec v izvedbi SNG Drame Ljubljana

4. Borštnikova nagrada po presoji žirije: Liferanti v režiji Mihe Nemca in izvedbi Gledališča Glej in Slovenskega narodnega gledališča Nova Gorica

5. Borštnikova nagrada za igro: Igor Samobor (Bartleby v uprizoritvi Bartleby, pisar v izvedbi Mini teatra Ljubljana ter Shylock v uprizoritvi Beneški trgovec in Neznanec v uprizoritvi V Damask v izvedbi SNG Drame Ljubljana)

6. Borštnikova nagrada za igro: Janja Majzelj (Zlodej v uprizoritvi Pohujšanje v dolini Šentflorjanski v izvedbi Slovenskega mladinskega gledališča)

7. Borštnikova nagrada za mlado igralko: Viktorija Bencik za vlogo Žene v uprizoritvi Hudič babji v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

8. Borštnikova nagrada za adaptacijo besedila: Miloš Lolić za adaptacijo besedila Hermana Melvilla Bartleby, pisar v izvedbi Mini teatra Ljubljana

9. Borštnikova nagrada za scenografijo: Henrik Ahr za scenografijo v uprizoritvi Hudič babji v izvedbi Mestnega gledališča ljubljanskega

10. Borštnikova nagrada za oblikovanje maske: Barbara Pavlin in Empera3zz za oblikovanje maske v uprizoritvi Pohujšanje v dolini Šentflorjanski v izvedbi Slovenskega mladinskega gledališča

11. Borštnikova nagrada za oblikovanje zvoka: Luka Ivanović za oblikovanje zvoka v uprizoritvi Bartleby, pisar v izvedbi Mini teatra Ljubljana

12. Nagrada DGKTS: Mandićstroj (soloperformans Marka Mandića v režiji Bojana Jablanovca in produkciji Vie Negativa Ljubljana)