Festival Borštnikovo srečanje

Molière

Ljudomrznik

Slovensko ljudsko gledališče Celje
Ivo Svetina

V imenu matere

SNG Drama Ljubljana
Nejc Gazvoda

Tih vdih

Mestno gledališče ljubljansko
Rainer Werner Fassbinder

Ali: Strah ti pojé dušo

SNG Drama Ljubljana
Anton Podbevšek

Izumitelj na Zemlji

Anton Podbevšek Teater
Ivan Cankar

Ob zori

Prešernovo gledališče Kranj
Ivor Martinić

Somrak bogov

Drama SNG Maribor
Boris Nikitin

Nasprotje stvari

Slovensko mladinsko gledališče
Simona Semenič

še ni naslova

Slovensko mladinsko gledališče
William Shakespeare

Macbeth

SNG Nova Gorica
Tena Štivičić

Kresnice

Mestno gledališče ljubljansko
Mylène Benoit, Julika Mayer

Georges

Contour Progressif (FR), SACD/Festival d’Avignon
Marjan Nečak, Maja Hrgović

Deklica s strunami

SNG Drama Ljubljana, Moving Music Theatre, Bitola (MKD)
Igor Stravinski

Posvetitev pomladi

Lutkovno gledališče Ljubljana
Rosana Hribar

Razgaljeno

Flota, Plesni teater Ljubljana, Zavod Orlandina
Gašper Kunšek, Žigan Krajnčan

Alien Express: Drugi let

Flota, Kino Šiška - Center urbane kulture, Dijaški dom Ivana Cankarja
Milena Bogavac

Jami distrikt

Bitef Teatar (SRB), Center za kulturo Tivat (MNE), Asocijacija MASZK, Segedin, Firchie Think Tank Studio, Novi Sad
Duncan Macmillan

Pljuča

SNG Drama Ljubljana
Ivan Penović

Katalonec

Umetniška organizacija RUPER, Teatar & TD, Zagreb (HR)

SONG

Pekinpah, Center kulture Španski borci, EN-KNAP, Platform 0090, Kino Šiška - Center urbane kulture, Nomad Dance Academy, ELIAS 2069, Mercedes Klein
Po motivih Hanne Arendt

Eichmann v Jeruzalemu

Zagrebačko kazalište mladih (Hrvaška)
Varja Hrvatin

Vse se je začelo z golažem iz zajčkov

Društvo KUD Krik
Leja Jurišić in Milko Lazar

De Facto (Pojdi s seboj)

Pekinpah, Leja Jurišić, Cankarjev dom

Tatovi podob

EMANAT
Sotterraneo

Overload / Preobremenitev

Sotterraneo (IT), Teatro Nacional D. Maria II nell’ambito di APAP – Performing Europe 2020, Programma Europa Creativa dell’Unione Europea
Amit Lahav

Poroka

Gecko (GB)
Manlio Santanelli

Kraljica mati (Regina madre)

Mestno gledališče Ptuj, Gledališče Koper
Nataša Živković

Sine

Mesto žensk, Bunker
Po motivih Plešaste pevke Eugèna Ionesca

Požar (Zabava za rojstni dan)

AGRFT
Dino Pešut

Stadion Olympia

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, Gledališče Glej

Otroci na oblasti

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Po motivih komedije Carla Goldonija

Ribiške zdrahe (Hrupen dan v Chioggii)

Ruski gledališki inštitut GITIS, Moskva (RU)
William Shakespeare

Sen kresne noči

Akademija dramskih umetnosti v Zagrebu (HR)
Jack London, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček

Beli očnjak

Gledališče Drak, Hradec Králové, Češka
Nassim Soleimanpour

Beli zajec, rdeči zajec

Volcano Theatre, AGRFT, Necessary Angel, Wolfgang Hoffmann

Mankind

De Stilte (NL)
Matija Solce

Seansa Bulgakov

Lutkovno gledališče Ljubljana

Pravica biti človek

Lutkovno gledališče Ljubljana