Festival Borštnikovo srečanje

Zakulisje prvakov

Slovensko mladinsko gledališče
Rudi Šeligo

Svatba

SNG Drama Ljubljana
Maja Haderlap

Angel pozabe

SNG Drama Ljubljana
Ivan Cankar

Kralj na Betajnovi

SNG Drama Ljubljana, Drama SNG Maribor
Yukio Mishima

Moderne Nô Drame

Slovensko stalno gledališče Trst
Svetlana Makarovič

Mrtvec pride po ljubico

Prešernovo gledališče Kranj, Mestno gledališče Ptuj
Thornton Wilder

Naše mesto

Slovensko ljudsko gledališče Celje
Kōbō Abe

Prijatelji

SNG Drama Ljubljana
Fernando Pessoa

Vzgoja stoika

Anton Podbevšek Teater
Pascal Rambert

Zapiranje ljubezni

Mestno gledališče Ptuj, Mini teater, Novo kazalište Zagreb, Zadar snova
Jelena Rusjan, Kristina Gorovska, Tina Perić

Škrip Inc.

Maska, Kino Šiška - Center urbane kulture
Evripid

Alkestida

SNG Drama Ljubljana
Nejc Gazvoda

Divjad

Mestno gledališče Ptuj, Mini teater
Jera Ivanc

Prevare

Mestno gledališče ljubljansko

Svoboda

Gledališče Glej
Dieter Roth

Murmel Murmel

Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz
Diego Anido, Àlex Serrano, Pau Palacios, Jordi Soler, Marlon Brando

Brickman Brando Bubble Boom

Señor Serrano (ESP), Centre d’Arts Escèniques de Terrassa (Španija)
Béla Pintér

Naše skrivnosti

Pintér Béla És Társulata (Madžarska)
László Végel

Neoplanta

Novosadsko pozorište (Srbija)
Israel Galván

Zlata doba

A NEGRO Producciones (Španija)

Penelopa

AGRFT
Anja Hilling

Protection

AGRFT
Milan Jesih

Triko

AGRFT

Uspeh

Cankarjev dom, AGRFT
Simona Semenič

1981

AGRFT

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Borštnikov prstan: Vlado Novak

2. Velika Borštnikova nagrada Festivala Borštnikovo srečanje za najboljšo uprizoritev:
Svatba Rudija Šelige v režiji Jerneja Lorencija in izvedbi SNG Drama Ljubljana

3. Borštnikova nagrada za režijo: Mateja Koležnik za režijo uprizoritve Moderne nô drame v izvedbi Slovenskega stalnega gledališča Trst in Prijatelji v izvedbi SNG Drama Ljubljana

4. Posebna Borštnikova nagrada žirije za vizualno in zvočno podobo: Moderne nô drame v izvedbi Slovenskega stalnega gledališča Trst

5. Borštnikova nagrada za igro: Nina Ivanišin za vlogo Lenke v uprizoritvi Svatba v izvedbi SNG Drama Ljubljana

6. Borštnikova nagrada za igro: Janez Škof za vlogo Očeta v uprizoritvi Angel pozabe v izvedbi SNG Drama Ljubljana

7. Borštnikova nagrada za igro: Barbara Cerar za vlogo Nje v uprizoritvi Angel pozabe v izvedbi SNG Drama Ljubljana

8. Borštnikova nagrada za mlado igralko: Ana Urbanc za vlogo Prve Micike v uprizoritvi Mrtvec pride po ljubico v izvedbi Prešernovega gledališča Kranj in Mestnega gledališča Ptuj

9. Borštnikova nagrada za dramaturgijo Goran Ferčec za dramaturgijo uprizoritve Moderne nô drame v izvedbi Slovenskega stalnega gledališča Trst

10. Borštnikova nagrada za scenografijo Branko Hojnik za scenografiji v uprizoritvah Svatba v izvedbi SNG Drama Ljubljana in Kralj na Betajnovi v izvedbi SNG Drama Ljubljana in Drame SNG Maribor

11. Borštnikova nagrada za glasbo: Branko Rožman za glasbo v uprizoritvi Mrtvec pride po ljubico v izvedbi Prešernovega gledališča Kranj in Mestnega gledališča Ptuj

12. Borštnikova nagrada za vizualni prispevek: Gašper Brezovar za oblikovanje videa v uprizoritvi Vzgoja stoika v izvedbi Anton Podbevšek Teatra

13. Nagrada društva gledaliških kritikov Slovenije: Društvo gledaliških kritikov in teatrologov Slovenije (DGKTS) je podelilo nagrado za najboljšo uprizoritev sezone 2013/14 uprizoritvi Mrtvec pride po ljubico Svetlane Makarovič v režiji Jerneja Lorencija in izvedbi Prešernovega gledališča Kranj in Mestnega gledališča Ptuj.