Dvig zavesti o uprizoritvenih umetnosti v družbi
Ključni izzivi predloga programa na področju uprizoritvene umetnosti v naslednjem obdobju so vzpostavitev kakovostnega in učinkovitega okolja za vrhunsko produkcijo in posredovanje na področju uprizoritvenih umetnosti, dvig njihovega ugleda ter večja dostopnost do javnih kulturnih dobrin.
Cilji na tem področju so usmerjeni v povečanje dostopnosti kakovostne gledališke produkcije, kar vključuje zmanjšanje števila premier na največ 200 na leto in povečanje obsega postprodukcije na povprečno najmanj 11 na predstavo. Podpreti je potrebno tudi koprodukcije ter spodbuditi gostovanje slovenskih ustvarjalcev v tujini.
Javnim zavodom bi bilo treba zagotoviti pogodbe o večletnem financiranju programov in posebej podpirati prve in druge režije. Zaživela naj bi tudi ideja za izdajanje brezplačnika za področje gledališča po vzoru Bukle, ki je namenjena knjigi.
V NPK je predstavljena tudi ideja, da bi se Slovenski gledališki muzej preoblikoval v Slovenski gledališki inštitut, ki bi deloval kot točka povezovanja vseh akterjev na področju uprizoritvenih umetnosti.
STA/Maja Čehovin Korsika, 17. 6. 2013
NPK 2014-2017: Cilji in ukrepi po področjih (III)
:
:
STA/Maja Čehovin Korsika,
23. 3. 2018
Solo Rosane Hribar Orlandina: Intimna pripoved o konstantnem prehajanju (intervju)
STA/Maja Čehovin Korsika,
14. 2. 2016
Jelena Rusjan: Zaključek Škrip trilogije bo übergesamtškripwerk (intervju)
STA/Maja Čehovin Korsika,
14. 7. 2017
Rok Vevar: Izpad dela v sodobnem plesu je resnično hud (intervju)