Avtorski projekt.
Ikigai je resničnostna igra fikcije, ki preigrava vprašanja človeškega pomena in vrednosti. Je igra, ki preizkuša in preigrava meje med pristnim in nepristnim, fake in real, med korektnim in spornim, videnim in nevidenim ter med materialno resničnostjo in virtualnim življenjem. Je uprizoritev, ki prepleta različne formate od reality in game showa do kvizov in videoiger, ter dekodira, kaj je tisto onkraj skupka podatkov posameznikove aktivnosti, kar definira njegovo individualno in družbeno vrednost.
V času, v katerem je naša spletna aktivnost več vredna kot naša resnična dejanja; v katerem nadzor naših osebnih, bančnih, zdravstvenih, službenih, davčnih in socialnih podatkov diktira in omejuje vsak naslednji korak našega življenja; v času, v katerem smo ocenjeni in ovrednoteni glede na to, kako izgledamo, kako se oblačimo, kaj poslušamo, kaj beremo, s kom se družimo, kam hodimo ter kje in kako zapravljamo svoj denar, je človeško življenje pretvorjeno le še v skupek podatkov za tvorjenje psiholoških profilov, personalizirano usmerjanje posameznikovega pogleda in upravljanje njegovega življenja. Če življenje razumemo zgolj še kot igro izzivov in nalog za nabiranje točk zvestobe v sistemu družbenih pravil: kaj je torej tisto najvrednejše, za kar bi točke v tem svetu na koncu vnovčili?
Uprizoritev Ikigai raziskuje meje posameznikove svobodne volje v svetu, kjer odgovora na vprašanji, koliko vpliva imamo na lastne življenjske odločitve in koliko je sploh vredno človeško življenje, poznata le še Google in umetna inteligenca. Kaj se zgodi, če usodo dveh posameznikov prepustimo igri preživetja ter glasu ljudstva – občinstvu? Kako poiskati in izumljati nove strategije za premagovanje ovir – za preživetje? Ikigai je igra, ki preračunava vrednost posameznika ter njegove družbene odgovornosti v času, ko ljudje drug drugemu postajamo le še orodje za vrednotenje in užitek, je igra izzivov in strategij, ki vodijo do srečnega življenja do konca naših dni.