Predstavam bodo sledili pogovori z izbranimi gosti in okrogla miza. Uprizoritve bodo namreč zgolj izhodišče za širšo, poglobljeno razpravo o možnosti zatočišča v trenutku vseprisotnega konflikta - vojaškega, okoljskega, političnega, idejnega in bivanjskega, so sporočili iz Slovenskega mladinskega gledališča.
Gejma, četrtega projekta, ki bi prav tako sodil v omenjeni kontekst, na festivalu, ki bo trajal do 13. januarja, tokrat ne bodo uprizorili, se pa bo mogoče udeležiti pogovora o tem, kaj - če sploh - se je v zadnjih štirih letih v tem pogledu spremenilo, zato pogovor o tem nosi naslov Gejm po štirih letih, je objavljeno na spletni strani zavoda Maska.
Kot so še ob tem zapisali, v času grožnje z novo svetovno vojno, v času nenehno rastoče begunske krize in na pragu okoljske kataklizme vedno bolj v ospredje stopa vprašanje zatočišča.
"V zelo konkretnem pomenu besede, in sicer kam se zateči, ko izgubimo varnost doma, pa tudi kot simbolno ali politično vprašanje o tem, h katerim idejam oziroma političnim konceptom se obrniti v času stopnjujoče se krize. Kaj sploh je zatočišče v času okoljske krize? V času vojne? Ali sploh še obstaja? Kaj ga loči od okolice, ki ga ogroža - streha, toplota, bližina? Je zaslužena oaza miru ali pobeg pred kruto resničnostjo," so še navedli.
Ali kot je povedal Žiga Divjak, "kot družba lahko preživimo samo, če problem drugega razumemo kot naš lastni problem".
Uvodna predstava festivala, ki je nastala v produkciji zavoda Maska in Slovenskega mladinskega gledališča, se bo začela ob 19.30. Po predstavi je ob 21. uri na programu pogovor z naslovom 6-izmi in kako se jim upreti.
Dan kasneje je ob 19.30 na sporedu pogovor Gejm po štirih letih, v petek ob 19.30 sledi predstava Vročina, ki ji bo sledil pogovor z naslovom Tik tak, tik tak, tik tak.
Zadnji festivalski dan se bo v soboto začel ob 11. uri z brunchem ustvarjalk in ustvarjalcev Nove pošte, nato je ob 19.30 na sporedu predstava Krize.