Neravnovesje se vse bolj izraža z naraščajočimi ekstremnimi vremenskimi dogodki, kot so poplave, suše, vročinski valovi in gozdni požari, ki prizadenejo milijone ljudi po vsem svetu. Poleg ekoloških vprašanj predstava obravnava tudi pomanjkljivo politiko prostorskega načrtovanja, ki z nepremišljenim širjenjem infrastrukture in interesi urbanističnih investitorjev še povečuje ranljivost okolja, so poudarili v LGL.
Kot so pojasnili, odhod ni zgolj estetski razmislek, temveč je tudi metafora za nujnost spremembe. Predstava izpostavlja idejo odhoda od trenutnih uničujočih praks in sistemov ter usmerjanje k trajnostnim alternativam. Še posebej je aktualna v luči lanskih poplav v Sloveniji in nedavnih v Španiji, ki terjajo od nas razmislek o človekovih posegih v okolje. Občinstvo vabi k razmisleku o lastnem prispevku k trenutnemu stanju in o tem, kako lahko vsak posameznik pomaga soustvarjati bolj trajnostno prihodnost.
Predstava je del mednarodnega evropskega projekta Ustvarjalne Evrope Transport, ki je nastal na pobudo režiserja Grabnarja in v letošnji sezoni povezuje šest gledališč iz Slovenije, Estonije, Litve, Češke in Poljske. Žanrsko raznolike predstave, ki jih poudarjata hiperrealistična miniaturna vizualna podoba in kompleksna zvočna slika, gledalce združujejo v intimnem soočanju s perečimi problematikami sodobne družbe. Skupno izhodišče predstav, ki se strukturno in vsebinsko prepletajo, je problematika transporta kot enega glavnih temeljev globalizacije, ki ga poganja nenasiten gospodarski razvoj.
Osrednje sporočilo projekta je razmislek o iskanju ravnovesja med razvojem in ohranjanjem narave, ki bo omogočalo dolgoročno sobivanje človeka in planeta. Poziva k odgovornosti - osebni in tudi kolektivni. Zahteva preizpraševanje načina mobilnosti, potrošniških vzorcev in vsakdanjih navad.
V predstavi igrata Aja Kobe in Ajda Toman. Dramaturginja predstave je bila Ajda Rooss, avtorica likovne podobe in scenografka Sara Slivnik, kostumografka Tina Bonča, avtorica zvoka in glasbe Mateja Starič.