Tajvanska predsednica Tsai Ing-wen je ob odprtju centra spomnila, da je bil Kaohsiung, mesto s tremi milijoni prebivalcev, doslej znano predvsem po razvoju industrije, v prihodnje pa bo po njenih besedah postalo slavno umetniško mesto na jugu Tajvana.
Center je oblikoval nizozemski biro Mecanoo, kjer so navdih za njegovo arhitekturno podobo našli v prožnih zastorih, ki jih tvorijo skupine indijskih figovcev, za Tajvan značilnih dreves. V centru so umeščeni operna hiša, koncertna dvorana, gledališče, dvorana za recitale ter gledališče na prostem.
V Nacionalnem centru umetnosti Kaohsiung bodo pripravljali lastne produkcije, prav tako pa bodo gostili predstave svetovno priznanih umetnikov. Med prvimi bo v gosteh Berlinski filharmonični orkester z dirigentom Gustavom Dudamelom.
Na sobotnem odprtju je v koncertni dvorani z 2000 sedeži nastopil Tajvanski narodni simfonični orkester. Dvorana je opremljena tudi z največjim orglami v Aziji, ki so jih izdelali pri nemškemu podjetju Klais. Izvršni in umetniški direktor centra Chien Wen-Pin je prepričan, da bo Nacionalni center umetnosti Kaohsiung postal odskočna deska za številne talente.
Pred centrom so v soboto pripravili tudi zabavo, poimenovano Umetnost za ljudi, ki se je udeležila tisočglava množica. Program je med drugim vključeval gledališke, operne in poulične predstave.