Gre za pravljico, ki nas opominja, da lahko ljubezen v najglobljem pomenu besede prebudi človeka iz zamrznjenosti in ga ponovno zavrti v kolesju življenja, so zapisali v sporočilu za javnost.
V središču priredbe je zgodba o prijateljstvu med Gerdo in Kajem ter prijateljstvu, ki se rodi iz brezskrbne otroške igre, a mora skozi snežne preizkušnje dozoreti v nekaj močnejšega, globljega. "Pot, ki jo ubira Gerda, ni le zunanje iskanje izgubljenega prijatelja, temveč tudi notranje potovanje k lastni celovitosti: k zorenju duše, ki se uči prepoznati in uravnotežiti moško in žensko načelo našega bivanja," so še zapisali.
Na poti odraščanja Gerdi srečanja z različnimi podobami sveta in sencami svojih notranjih strahov razpirajo ogledalo lastne nemoči, ob tem pa raste, se utrjuje ter osvobaja. Štirje letni časi, skozi katere potuje, niso le pokrajine na njeni pustolovščini, temveč pokrajine njene notranjosti: pomlad prebujenja, poletje strasti, jesen osamosvajanja, zima zaupanja.
Ljubezen je enačba, ki jo morata Gerda in Kaj najprej razrešiti vsak zase, nato drug z drugim. Ko se oba soočita s svojimi notranjimi razbitinami, pa lahko ponovno zažari toplota njunega sveta. Kot še dodali, tedaj ledeno kraljestvo stopi v barvitost življenja; v svetlobo pomladnega sonca, v poletne vetrove in v jesenske plameneče barve.
V predstavi nastopajo Nika Manevski kot gostja, Voranc Boh, Asja Kahrimanović, Polonca Kores in Matevž Müller. Avtorica dramatizacije po motivih Hansa Christiana Andersena je Saša Eržen, dramaturg Benjamin Zajc, skladatelj Vasko Atanasovski, scenografka Vasilija Fišer, kostumografka Urška Grahovac, koreografka pa Ana Pandur.
Sezona LGL bo raznolika v tehnikah in zgodbah, rdeča nit pa je spodbujanje sočutja, ljubezni in pozitivnih medsebojnih odnosov ter empatije.