Občinstvo je že med predstavo v Narodnem parku Bogote z vzkliki in ploskanjem vzpodbujalo slovenske igralce. Organizatorji festivala želijo na prihodnjem festivalu Slovenijo izpostaviti kot posebej povabljeno državo. Gledališče je v petek in soboto na festivalu nastopilo še s predstavo Kletka, potem pa bodo z njo odpotovali še na festival v mesto Bucaramanga in s tem zaključili turnejo po Kolumbiji.
Na festivalu uličnega gledališča v Bogoti, ki sicer poteka bienalno, sta doslej med predstavniki iz Slovenije že nastopila Lutkovno gledališče Ljubljana in Gledališče Koper.
STA, 29. 8. 2011
Gledališče Ane Monro v Kolumbiji poželo navdušenje

foto Gledališče Ane Monro
STA,
13. 3. 2025
V LGL premiera lutkotečne predstave Gugalnica
STA,
28. 1. 2025
V SMG uprizoritev zgodbe o Admiri in Bošku
STA/Jasmina Vodeb Baša,
18. 12. 2014
Zvone Šedlbauer: Šentjakobsko gledališče stremi k všečni podobi, ne pa tudi servilnosti do občinstva (intervju)