Uprizoritev Županova Micka se z lahkotno in virtuozno radovednostjo ukvarja z zaresnimi stereotipi človeške narave in družbe. V obrazložitvi velike nagrade na 32. Tednu slovenske drame so zapisali: Duhovita interpretacija Linhartove komedije je vizualno berhka koker ena slika, iz ktere oreng napravleni igralci ostro vunkej strelajo. Kranjska Županova Micka je avtonomna, avtorska in nenazadnje avtohtona preslikava človeških avtomatizmov, ki lahko samo v prefinjeni ironiji zaživijo kot umetniški dogodek in žur.
Županova Micka, enodejanka, zgrajena na preprosti intrigi, ki nadaljuje tradicijo klasične evropske komedije, je prvi Linhartov dramski poskus v slovenščini (in prvo slovensko dramsko besedilo sploh), kljub predelanemu prevodu igrice avstrijskega dramatika J. Richterja Podeželski mlin, izvirna v narodnostnem nasprotju med kmečkim življem in plemstvom.
Micko je režiser otel prislovične zaprašenosti prvega slovenskega besedila, ji zabrisal večno poudarjanje poteze razrednega antagonizma in iz komediografove preprostejše veseloigre ustvaril odrsko, človeško in socialno domišljeno predstavo. Ta z ostro stiliziranimi dramskimi značaji in zapleti bistroumno hudomušno in blago nostalgično spregovori o trajnejših lastnostih in življenjskih gibalih v nas.