Šivilja Bogdanka vztrajno, dan za dnem, šiva in reže, šiva in reže, šiva in reže za grajsko gospo … V tem enoličnem ritmu se ji utrne odlična ideja: »Kaj ko bi jaz imela takšne škarjice, ki bi se jim samo reklo: Škarjice hrustalke, po mizi bežite, jopico mi urežite! … in bi me ubogale?« In res, prileti ptiček, ki ji pove, da se ji bo želja izpolnila! Tu se zgodba šele prav zares prične …
Pred očmi gledalcev bodo čarobno oživele škarjice, v ustvarjanju Bogdankinega okolja pa se bo razburkal domišljijski svet najmlajših in tistih malo starejših gledalcev, saj bodo iz gomil blaga počasi »zrasli« grad, drevesa, gozd in drugi scenski elementi ter tako na nevsiljiv in nevsakdanji način spodbudili domišljijo.
V moderni postavitvi vsem dobro poznane Kettejeve pravljice Šivilja in škarjice je Bogdanka 21. stoletja vztrajen in delaven lik, ki se ji sicer nasmehne sreča, ko njene škarjice čudežno oživijo, a usodo vzame v svoje roke in tako postane svoje sreče kovač. No, pravzaprav svoje sreče šivilja. Le kakšno prihodnost si bo skrojila?
Pravljica zaživi v novi likovni in glasbeni podobi, čarobni zmesi tradicionalnega in sodobnega, vsakdanjega in neobičajnega. Gledalcem želijo namreč preko osveženega lika šivilje Bogdanke ponuditi pogled na svet in prihodnost, ki sta v večji meri odvisna od naše vztrajnosti in delavnosti, kot je bilo mogoče razbrati iz originalne predloge.