Zvočni vrt je interaktivna razstava izvirnih glasbenih instrumentov glasbenika in režiserja Petra Kusa. Je nadaljevanje niza razstav, ki jih je avtor v zadnjih letih pod skupnim naslovom Evfonija postavil v Ljubljani (Slovenski etnografski muzej, 2008), Celju (Pelikanov stolp na Starem gradu, 2009) in Mariboru (Muzej narodne osvoboditve, 2010 in Vetrinjski dvorec, 2011) ter pri njih sodeloval z različnimi slovenskimi oblikovalci (NataEsku, Kaja Avberšek, Gregor Lorenci, Andrej Štular). Tokratna postavitev je bila v letu 2012 na ogled v Reimsu v Franciji (La lune, Tinqueux), lani pa v Ljubljani (LGL) in Welsu v Avstriji (Minoriten).
Zvočni vrt je umeščen v namišljeni »botanično-zoološko-akustični« vrt, v katerem so rastline in živali oblikovane v zveneče objekte in instrumente. Razstava je namenjena raziskovanju neštetih možnosti, ki jih omogoča proizvajanje zvokov z različnimi materiali. Razstava je zasnovana interaktivno in želi obiskovalce spodbuditi, da glasbo tudi sami raziskujejo in ustvarjajo, namesto da bi jo le pasivno poslušali. Primerna je za otroke, starejše od 5 let in odrasle.
V okviru postavitve razstave bo potekala tudi 5-dnevna delavnica za otroke in mladostnike, ki bo posvečena izdelovanju izvirnih instrumentov in ustvarjanju z njimi. Avtor bi z otroci soustvarili tudi glasbeno-gledališki performans Bum, bum, tresk in ga 27. 6. tudi izvedli v okviru festivalskega programa.
Mednarodni otroški festival Šibenik je najpomembnejši in najstarejši festival umetnosti za otroke na področju Balkana, ki bo letos potekal že 54-tič. Deluje pod okriljem UNESCA in UNICEFFA ter pokroviteljstvom predsednika Republike Hrvaške dr. Iva Josipovića. Poleg številnih predstav organizatorji vsako leto v program festivala uvrstijo eno razstavo tujega avtorja – letos je ta čast pripadla Petru Kusu.
Federacija, 20. 6. 2014
Zvočni vrt Petra Kusa v Šibeniku
:
:
Povezani dogodki
Federacija,
27. 12. 2011
Navdih
Federacija,
6. 4. 2011
39 - plesna predstava - 28. vaja za umiranje
Federacija,
15. 3. 2011
39 / 17 - skoraj zadnji projekt Gregorja Kamnikarja