"Za osnovo smo vzeli začetno sceno, padec otroka. Na njej smo zgradili predstavo in vpeljali lik antikrista, ki ga v filmu ni. V bistvu smo povedali njegovo zgodbo," je pojasnil Prošić.
Predstava je po njegovih besedah zastavljena kot neklasična monodrama, ker se v njej prepletata film in igra. Dodaja, da je platno zastavljeno kot živo, igralec na odru z njim komunicira. "Predstava je vizualno zelo močna, imamo kar nekaj efektov, s katerimi naredimo vzdušje in zapolnimo prostor," je pojasnil.
V predstavi na odru nastopa Aleksandar Rajaković, s Pio Zemljič in Markom Madnićem pa so naredili posnetke: "Na platnu sicer nista kot slika, ampak bolj v smislu glasu z glasbo in tekstom. Ne čisto klasično."
Kot so zapisali v Stari elektrarni, Prošić z Antikristom nadaljuje začrtano pot združevanja starih in novih umetnosti v obliko, za katero verjame, da bo temelj modernega gledališča naslednjih desetih let.
Tokrat se v iskanju resnice srečuje s pomenom spiritualne avanture v današnjem času in gledalca popelje v svojevrsten in magičen svet mistike, lepote in zabave. Ali kot pravi Antikrist: "Pridi! Popeljal te bom v svet, v katerega si ne upaš vstopiti sam."
Kostumografijo za predstavo v produkciji hybridTheatre je oblikoval Eric Matyash, scenografijo Atelje Japelj, glasbo pa Pier. V Stari elektrarni bo predstava na sporedu še v sredo.
STA, 5. 11. 2013
V Stari elektrarni navdihnjeno z von Trierjevim Antikristom
:
:
Povezani dogodki
STA,
1. 3. 2017
Letošnja Gibanica z devetimi vrhunci sodobne plesne produkcije
STA,
22. 10. 2016
V Velenju premiera otroške opere Nežni velikan
STA,
20. 9. 2018
Tatovi lastnega življenja za uvod v novo sezono ljubljanske Drame