Rdeča kapica je po besedah ustvarjalcev predstave zgodba o odraščanju ter prevzemanju odgovornosti. Potem ko je deklica zašla in srečala volka, jo je ta s sladkimi besedami tako premotil, da je lahko najprej požrl njeno babico in nato zvijačno še Rdečo kapico. Nato je mimo prišel lovec ter rešil Rdečo kapico in babico iz volčjega trebuha.
Čeprav je pravljica v osnovi namenjena najmlajšim, pa je Jovanović z njo nekaj sporočil poskušal posredovati tudi starejšim gledalcem. Kot je dejal, so se pri predstavi sicer skušali opreti na povsem klasično Grimmovo zgodbo, a ga je pri fabuli zanimala predvsem povezava in odnos med volkom in Rdečo kapico. Gre namreč za soočenje in spopad dveh karakterjev, dveh pogledov in dveh različnih energij.
"Skozi lik Rdeče kapice skušamo identificirati človeško, dobronamerno in nekoliko naivno gledanje na svet, volk pa predstavlja povsem drug življenjski nazor. Kar me privlači in se mi zdi pri zgodbi sodobno, je volkov perverzni smisel za poigravanje z žrtvijo ter uživanje v igri, ko se bliža svoji žrtvi," je dejal Jovanović.
Vse to bodo po njegovem mnenju prepoznali odrasli, medtem ko je otrokom pustil pravljico. Toda uprizoritve in lutk ustvarjalna ekipa ni olepševala, saj sta tudi brata Grimm težila k temu, da bi bila v svojih delih kar najbolj naravna.
STA, 2. 10. 2012
V ptujskem gledališču z lutkovno premiero Rdeče kapice
:
:
Povezani dogodki
STA,
24. 10. 2012
Zoper direktorja novogoriškega gledališča vložena kazenska ovadba
STA,
21. 7. 2020
Na gradu Grm uradno odprtje Novomeških poletnih večerov
STA,
7. 4. 2016
Mariborski Balet prvič s celotnim romantičnim baletom Gusar