Režiser predstave, ki je tudi direktor in umetniški vodja Prešernovega gledališča, je na sredini novinarski konferenci povedal, da so Predsednice črna, skoraj groteskna komična drama. Besedilo je izrazito večplastno in ima status sodobne klasike. V Sloveniji je v preteklosti že bilo uprizorjeno, vendar pa je, kot je ocenil Novak, čas, da se uprizori znova, saj odpira zelo aktualne teme.
Schwab (1958-1994) je bil eden najradikalnejših kritikov avstrijske družbe in družbe nasploh. V otroštvu je od blizu spoznal vso bedo in tudi sanje ljudi s socialnega dna in prav o tem govorijo Predsednice. Ob nastanku, leta 1991, so Predsednice zaradi jezika in tematike sprožile velik škandal. Fekalno dramo, kot je avtor sam poimenoval, in groteskni absurd so razumeli kot napad na spodobnost gledališča.
Dejansko pa se, kot je izpostavila dramaturginja Marinka Poštrak, skozi predstavo zazremo v ogledalo naših uničenih, otrplih in nečustvenih odnosov, iz katerih izhaja tudi zlo. "Na začetku se smejimo tem malim predsednicam, potem pa vse bolj z grozo strmimo v njihove travme, ki so tudi posledica katoliške indoktrinacije," je pojasnila.
Predsednice bodo na odru oživile Vesna Jevnikar, Darja Reichman in Tina Resman. Kot je povedala Jevnikar, se je pri oblikovanju vloge veliko ukvarjala s tem, "kako kruto lahko zaznamujeta in v kakšno blato lahko potegneta človeka osamljenost in nemoč ter kako smo mogoče tudi z leti ljudje nagnjeni k temu, da hočemo imeti svoj prav točno tam, kjer res ni nobene potrebe, in s tem povzročimo pravzaprav ogromno zla".
Predstavo zaznamuje zelo umetelen jezik, pri čemer pa je veliko tudi prostaških izrazov. Kot je povedal Novak, je pomembna tudi zvočna podoba, ki jo je izdelal avtor glasbe Uroš Buh. Da oder zaživi, pa s pomočjo žive glasbe poskrbi tudi pozavnist Branko Mrak.