Kot je na novinarski konferenci pred premiero povedala direktorica in umetniška vodja MGL Barbara Hieng Samobor, je besedilo nastalo pred 80 leti, a ni izgubilo na aktualnosti oziroma veljavnosti, v današnji Evropi je več kot aktualno.
Ionesco naj bi besedilo po anekdoti napisal v želji, da se čim bolje nauči angleščine. Besedilo je sestavil po tem, ko je preštudiral knjižico najpogostejših angleških fraz, ki so večinoma vljudnostne.
Gospod in gospa Smith živita v Londonu in sta povsem običajen zakonski par. Ta večer sta na obisk povabila gospoda in gospo Martin. Pogovor med gostiteljema in gostoma se zatika, pri vratih pa kar naprej zvoni, vendar ni nikogar. Gospod Smith odpre po četrtem zvonjenju in pred vrati zagleda poveljnika gasilcev, ki je razočaran, ker pri Smithovih ni požara. Ker se nič ne zgodi, si prisotni začnejo pripovedovati zgodbe z malo ali nič smisla, so o vsebini predstave zapisali v MGL.
De Brea je na novinarski konferenci besedilo označil kot "neke vrste učbenik jezikovnih klišejev, fraz, izpraznjenosti", a te fraze po njegovih besedah pravzaprav izgovarjamo tudi danes. Danes sanjamo v glavnem iste sanje, saj nas marketing in populizem usmerjata vanje.
V predstavi igrajo Iva Krajnc Bagola, Uroš Smolej, Lena Hribar Škrlec, Jaka Lah, Matic Lukšič in Jana Zupančič na posnetku. Dramaturginja je Eva Mahkovic, kostumograf Leo Kulaš, De Brea je tudi scenograf in avtor glasbene opreme, prevod podpisuje Srečko Fišer, lektorica je Barbara Rogelj, oblikovalec svetlobe Boštjan Kos, oblikovalec zvoka Sašo Dragaš.
Po premieri bo družba medijskih vsebin Dnevnik podelila tradicionalno Dnevnikovo nagrado najboljši ustvarjalki oziroma najboljšemu ustvarjalcu pretekle sezone.