Perpetuum mobile, hipotetičen stroj, ki se giblje neskončno dolgo, ne da bi mu dovajali energijo, je čudež ter jasno izraža človekovo težnjo k raziskovanju novega, tudi nemogočega in neuresničljivega. Izdelava takšnega stroja do danes ostaja neuresničen sen. "Človeško telo, planet Zemlja, na katerem živimo, in vse vesolje so kot stalno premikajoči in spreminjajoči se največji navdih za snovanje plesnega perpetuum mobila, s katerim plesalci ustvarjajo nove gibalne presežke, neustavljivo in hipnotično gibanje utripajočih teles ter s tem čudežni večno gibljivi plesni svet, ki je obenem del preteklosti in prihodnosti," so zapisali v Cankarjevem domu.
Uprizoritev je posvečena Da Vinciju, ki je zelo hitro zanikal možnost izdelave takšnega stroja. Kljub svoji genialnosti, s katero je bil mnogo pred svojim časom, mu ni uspelo ustvariti neskončnega gibanja, a je ostal neumorni iskalec novega in presežnega. Po besedah organizatorjev tudi tokratna mednarodna zasedba plesalcev raziskuje neskončnost giba in neskončnost odkrivanja novega, ki je bila mojstru Da Vinciju tako ljuba.
Koreografa, avtorja vizualne podobe in izbora glasbe sta Michal Rynia in Nastja Bremec Rynia, ki se podpisujeta pod skupnim imenom MN Dance Company. Oba sta diplomanta plesne akademije Codarts Rotterdam ter uveljavljena plesna umetnika.
Z obsežnim umetniškim opusom ter pedagoškim delom odpirata kulturni prostor Nove Gorice, kjer imata sedež. Njuno plesno delo obsega koreografije in sodobni ples za celovečerne predstave, plesne miniature, plesne filme, za različne gledališke uprizoritve, videospote, televizijske reklame in druge prireditve.
Na tokratni predstavi Zavoda MN Dance Company, ki je nastala v koprodukciji s SNG Nova Gorica in Cankarjevim domom, plešejo Marco Arzenton, Nastja Bremec Rynia, Noemi Capuano, Dalma Kitley, Francesco Misceo, Rebecca Moriondo, Eri Nishibara, Robbie Pitt, Michal Rynia, Helen Tamasko, Luka Vodopivec in Karelis Zambrano. Dramaturginja je bila Ana Kržišnik Blažica.