Kot so spomnili v CD, je prepoznavni znak predstave žanr cirque danse, ki ga je v minulih letih zasnovala in uveljavila njegova skupina Recirquel.
Po besedah koreografa in umetniškega vodje skupine Recirquel Bencea Vagija se Solus Amor "dotika velikih, resnih tem, ki tako ali drugače zadevajo vsakogar. To počne s formo in jezikom, ki spodbujata razmislek. Pripoveduje zgodbo o zaupanju in ljubezni, o vesolju in naravi".
Dogajanje v predstavi večinoma poteka nad odrom, ob uprizarjanju pravega "baleta v zraku" pred očmi gledalcev. Ustvarjalci v kljubovanju zakonom fizike zahtevne plesne gibe izvajajo ob vtisu lahkotnosti, z gracioznostjo in liričnostjo. Vse to v sozvočju z osrednjo temo dela: ljubeznijo in njenimi različnimi izrazi. Avtorska glasba, veličastna scenografija in svetlobno oblikovanje ustvarjajo ozračje, ki gledalce subtilno vsrka vase. Tokrat se nastopajočim na odru pridružuje tudi žival - koreograf je vrhunskemu južnoafriškemu lutkarju in režiserju lutkovnega gledališča Janniju Youngeju naročil izdelavo polarnega medveda v naravni velikosti, so zapisali v Cankarjevem domu.
Kot pri vsaki produkciji skupine Recirquel je ključen vidik dela tudi tokrat skladna prepletenost zvočnega in vizualnega sveta. Skladateljica Edina Szirtes je v sodelovanju z Gaborjem Zerjekom ustvarila kompleksno in večplastno glasbeno kuliso. Stara komorna glasba in kristalno čisti glasovi, spojeni s prvobitnimi melodijami in futurističnimi učinki, ustvarjajo vtis presenetljivega, neslutenega. Enako kot glasba se tudi vizualije scenografa Petra Klima in kostumografinje Emese Kaszi, kot so še zapisali v CD, navdihujejo tako pri daljni preteklosti kot bližnji prihodnosti.