Kot je na novinarski konferenci pojasnila ravnateljica SNG Drama Ljubljana Vesna Jurca Tadel, so se za uprizoritev med drugim odločili, ker je besedilo drame, ki govori o nasilju in osamljenosti, še kako aktualno za današnji čas. Pri tokratni uprizoritvi pa ne gre samo za obujanje klasike in zgodbo, ki se dogaja v preteklosti, ampak gre "za zgodbo, ki se lahko zgodi tudi danes".
Williams je v Tramvaju Poželenje s kompleksnim besedilom globoko posegel v psihologijo junakov, s čimer po besedah Jurca Tadel vedno znova vabi, "da se ne uklonimo temu, da bi gledali na junake skozi stereotipne predsodke (...), ampak se tega lahko lotimo na novo". Prevajalec Tramvaja Poželenje Zdravko Duša je besedilo za uprizoritev v ljubljanski Drami tudi posodobil.
Režiserka Nina Šorak je povedala, da je bilo v ustvarjalnem procesu v ospredju vprašanje nasilja, družinskega nasilja in zakaj tudi danes še vedno primitivizem zmaga nad subtilnim, s čimer smo po njenih besedah še vedno v času kamene dobe. Prav v luči, da bi sodobnega človeka predramili, se scenografija predstave približa gledalcu, ki je tokrat postavljen na oder in s tem tudi bolje udeležen v samem dogajanju.
Po besedah dramaturga Roka Andresa vsaka od tem, ki jih odpira Williamsov zelo avtobiografski in brezčasni Tramvaj Poželenje, danes odzvanja morda še močneje, kot je to bilo v času samega nastanka besedila. V besedilu gre tako za nasilje nad ženskami kot za nasilje na splošno v družbi, za razmerja med spoloma in družbenimi razredi, razkoraki med posameznimi družbenimi razredi in tudi za bitke, ki jih bije vsak posameznik sam s sabo. Osrednja napetost besedila je tako razkorak med resničnostjo in željo, kaj je res in kaj si želimo, je dodal.
V uprizoritvi igrajo Polona Juh, Iva Babić, Jure Henigman, Boris Mihalj, Vanja Plut, Gorazd Logar in Matija Rozman.
Juh, ki bo nastopila v vlogi Blanche, je povedala, da je Williamsovo besedilo pereče aktualno tudi zaradi tega, ker nasilje je in bo vedno prisotno in ne glede, kako kdo bere to besedilo, izkušnje govorijo, da se vse do danes glede tega ni nič spremenilo.
Tramvaj Poželenje je imel premiero na Broadwayu leta 1947, štiri leta leta kasneje je nastal legendarni celovečerni film. Obakrat z Marlonom Brandom v naslovni moški vlogi. Na ljubljanskem odru bo Stanleya tokrat upodobil Henigman. Kot je z obžalovanjem ugotavljal na novinarski konferenci, se današnja družba, ko gre za kompleksno in večplastno nasilje, vrti nazaj, tako da je Tramvaj Poželenje tudi po njegovih besedah danes morda še dosti bolj aktualen, kot bi bil še 20 let nazaj.
Ob režiserki Šorak in dramaturgu Andresu ekipo tokratnega Tramvaja Poželenje sestavljajo še lektorica Tatjana Stanič, scenografinja Urša Vidic, kostumografinja Tina Pavlović, avtor glasbe Blaž Gracar, oblikovalec svetlobe Dani Žorž, oblikovalka maske Merima Čehić in asistentka dramaturga Nika Šoštarič.