V poslanici se je navezal na Evropsko prestolnico kulture v Novi Gorici in Gorici, ki se bo začela prav na praznik, in ocenil, da je kulturno povezovanje preseglo zgodovinske meje.
Opozoril pa je tudi na spreminjanje medijske zakonodaje, ki naj bo sprejeto na podlagi širokega družbenega konsenza in z mislijo na dolgoročno stabilnost medijskega prostora. Po njegovi oceni so namreč svobodni in pluralni mediji temelj zdrave družbe, saj oblikujejo kulturni prostor in omogočajo odprto, demokratično razpravo. Njihova neodvisnost pa je ključna za varovanje kulturne raznolikosti ter za dostop do kakovostnih in nepristranskih informacij, ki bogatijo našo skupnost in krepijo demokratične vrednote.
Spomnil je tudi na spreminjanje zakona o dodatku k pokojnini za izjemne dosežke na področju umetnosti, kjer da niso upoštevali opozoril, da zakon ne odpravlja ključnih težav in da so merila za dodeljevanje dodatkov neustrezna. Kot je zapisal, se v DS zavzemajo za celovite in pravične rešitve, ki ne bodo povzročale razlikovanja med ustvarjalci.
Predsednik DS namreč zagovarja, da mora biti kultura dostopna vsem - tudi starejšim in invalidom. "Naj nas kultura še naprej bogati, navdihuje in povezuje," je zaželel.