Sejemsko dogajanje se bo začelo ob 14. uri, ko bo na sporedu tudi prva predstavitev publikacije - zbornika Petletka, ki ga je izdalo Slovensko mladinsko gledališče (SMG).
Do večera se bodo zvrstile predstavitve več publikacij: dela Anatomija joge: mišice v jogi avtorice Blandine Calais-Germain (Emanat), knjige O oblasti v arhitekturi (Maska) urednice Mateje Kurir, ki ji bo sledila vodena arhitekturna tura s kolesi po Ljubljani, zbornika Generator: za proizvodnjo poljubnega števila dramskih kompleksov urednika Blaža Lukana (Slogi) ter Drama, tekst, pisava 2 urednikov Petre Pogorevc in Tomaža Toporišiča (MGL). Slednjega bodo predstavili kot bralno uprizoritev v režiji Žive Bizovičar in dramaturgiji Nika Žnidaršiča.
V večernem delu bo na sporedu performans v koreografiji Mateje Bučar Hišni red, vse do 21. ure pa bo na ogled tudi instalacija k000ntejnerji avtoric Žive Božičnik Rebec in Mateje Bučar.
Za konec knjižnega sejma bo po navedbah organizatorjev "podest zavzel PTČ - svež in drzen hip-hop/rap/trap dvojec", ki mu bo sledil še glasbeni set izpod prstov DJ Modijale.
Mreža Slovenski gledališki založniki je bila vzpostavljena leta 2016 z namenom, da poveže slovenske založnike, ki izdajajo strokovno literaturo s področja uprizoritvenih umetnosti. Sprva so nastopali skupaj zato, da bi dosegli večjo vidnost na velikih založniških prireditvah, kakršni sta Slovenski knjižni sejem in Slovenski dnevi knjig.
Gre namreč za manjšinsko pozicijo, saj gledališki založniki s svojo izdajateljsko politiko v prostor pogosto vnašajo nevidne, obrobne in nišne vsebine, ki se ob populizmih vseh vrst vse težje borijo za obstanek in že s svojim vztrajanjem močno prispevajo k stanju širše založniške krajine, piše v sporočilu za javnost.