Strokovna žirija, ki jo sestavljajo Petra Pogorevc, Igor Saksida in Marko Čeh, bo lahko podelila sedem nagrad: za najboljšo predstavo v celoti, za najboljšo režijo, najboljšo žensko vlogo in najboljšo moško vlogo ter tri nagrade za posebne umetniške dosežke. Izbirala je med desetimi predstavami slovenskih gledališč, ki jih je na bienalni festival uvrstil selektor Matej Bogataj.
Bogataj je v skladu s tradicijo festivala v tekmovalni del uvrstil izključno igrane oziroma dramske predstave brez lutkarskih elementov. Nasprotno je spremljevalni del, za katerega je bilo izbranih 12 predstav, od tega dve tuji, skušal opozoriti na novo razmerje med animacijo in igro.
Bienalni festival, 14. po vrsti, je že drugič potekal v organizaciji LGL, kamor ga je kot doto prineslo Gledališča za otroke in mlade iz Španskih borcev. Festival je sicer po oceni direktorja LGL Uroša Korenčana na prelomni točki oziroma v fazi preoblikovanja; ne le zato, ker se je po pripojitvi Gledališča za otroke in mlade k LGL znašel v novi hiši, temveč tudi zato, ker letos ni dobil namenskih sredstev javnih financerjev.
Pred dvema letoma je za najboljšo predstavo festivala obveljala predstava Gledališča Koper Naočnik in Očalnik na počitnicah Leopolda Suhodolčana v režiji Jake Ivanca.
STA, 11. 10. 2011
Na zaključni prireditvi Zlate paličice čas za nagrade
:
:
STA,
10. 5. 2021
Združenje kulturnih ustanov pozvalo k pripravi načrta za njihovo postopno odpiranje
STA,
25. 10. 2023
Na odru SNG Maribor pravljična opera Knjiga o džungli
STA,
25. 4. 2020
Metropolitanska opera danes v spletnem prenosu s pevci z vsega sveta