STA, 3. 1. 2011
Na Ptuju soočenje Picassa z nacističnim režimom
:
:
Drama ameriškega pisca Jeffreyja Hatcherja iz leta 2003 je postavljena v čas II. svetovne vojne, ko je bil nacistični režim na vrhuncu, je pojasnil vodja gledališča Peter Srpčič.
Vrh nacistične stranke je nemški kulturni atašejki v Parizu zadal nalogo, da odkrije, katera od treh Picassovih slik, ki so jih zaplenili judovskim družinam, je original. Verodostojnost slik mora potrditi umetnik osebno, kajti na nobeni od njih ni njegovega podpisa. Tista, ki jo bo Picasso podpisal, bo potem sežgana skupaj z deli drugih za nemški rajh spornih avtorjev.
Srečanje hladne nemške lepotice in temperamentnega španskega umetnika se sprevrže v dvoboj dveh različnih svetov. "Znan kot zapeljivec, Picasso igra na karto moškosti, zato se zapleteta v zanimivo igro med moškim in žensko," je pojasnil Srpčič.
Skozi predstavo gledalci sledijo Picassovemu življenju in ustvarjanju, zato je to po besedah Srpčiča biografska drama.
To je že drugo sodelovanje Radka Poliča - Raca z Mestnim gledališčem Ptuj. Prvič je sodeloval v predstavi Gregorja Strniše Žabe, ki je na letošnjem Borštnikovem srečanju prejela nagrado društva gledaliških kritikov in teatrologov. V omenjeni predstavi je igrala tudi Pia Zemljič, ki je za vlogo dobila Borštnikovo nagrado.
Četrta premiera tega gledališča v sezoni 2010/2011 bo na sporedu 5. januarja ob 19.30. Marca pripravljajo igro Strežni jašek v režiji Jerneja Kobala, maja pa načrtujejo še premiero Hamleta v režiji Sebastijana Horvata, s katero bodo obeležili 50-letnico dela Radka Poliča - Raca. Sledila bo še predstava Aulularija ali Komedija o loncu režiserja Borisa Kobala.
STA,
22. 11. 2020
Čufarjeve plakete letos gorenjskim ljubiteljskim gledališčnikom
STA,
24. 7. 2020
Na Starem trgu se začenja festival Dobimo se pred Škucem
STA,
27. 9. 2016
Na letošnjem festivalu Pri Svetilniku pričakujejo 4500 otrok