Društvo slovenskih režiserjev je Balohu nagrado bert podelilo leta 2014. Marcel Štefančič jr. pa se mu je leta 2008 poklonil z besedami: "Mansardno okno ... pogled na ulico ... in na oknu - tej večni alegoriji filmskega kadra - Miha Baloh. Tako se odpre Veselica, v kateri je Baloh končno dobil priložnost, da pokaže, zakaj je tako samoumeven. To je bil prvi film, v katerem je imel glavno vlogo. Prvi film, ki ga je pilotiral. Film, ki ga je v nekem smislu formiral. Drugi igralci lahko rečejo, da so se jim odprla vrata v film - Balohu se je odprlo okno v film." V socialno-kritični drami Veselica v režiji Jožeta Babiča je Baloh nastopil v vlogi kurirja.
V Slovenski kinoteki pa se bodo na Večeru Društva slovenskih režiserjev Balohu poklonili s projekcijo kultnega filma Ples v dežju v režiji Boštjana Hladnika. V njem je s sodobno filmsko igro ob igralki Duši Počkaj ustvaril lik Petra. "Ta nepozabni duet v črno-beli filmski tehniki s številnimi atmosferskimi transformacijami se je z režiserjem in scenaristom Dominikom Smoletom, ki je scenarij napisal po svoji literarni predlogi Črni dnevi in beli dan, uvrstil med antologijske interprete ter antologijsko slovensko in v času nastanka filma še jugoslovansko filmsko umetnost," piše v novem Slovenskem biografskem leksikonu.
Baloh se je rodil leta 1928 na Jesenicah. Diplomiral je na takratni Akademiji za igralsko umetnost. Nastopati je začel na Jesenicah, igral je v Mariboru in bil v sezonah 1953/54 do 1958/59 med najbolj zaposlenimi člani gledališča Trst. Leta 1977 je postal član SNG Drama Ljubljana, kjer je ostal do upokojitve leta 1987. Obenem je igral v celovečernih filmih jugoslovanske in mednarodne produkcije.
Zaigral je v številnih kultnih filmih, med njimi sta še Maškarada režiserja Boštjana Hladnika ter Draga moja Iza v režiji Vojka Duletiča. Uveljavil se je tudi v tujini, predvsem v vlogah negativcev. Nastopil je v avstrijski seriji Leni in nemških filmih o Vinetouju.
Bil je tudi sodelavec mariborskega in tržaškega radia ter radijskega programa Val 202. Kot dramski igralec je deloval še v Eksperimentalnem gledališču/Gledališkem ateljeju, na Odru 57, eksperimentalnih skupinah v Ljubljani in Slovenskem ljudskem gledališču Celje.
Kot še piše v Slovenskem biografskem leksikonu, je pripadal mladi generaciji ustvarjalcev, ki je v slovenski institucionalni kulturi 50. let minulega stoletja ustvarila idejni preporod. Mladi izobraženi igralci so izven konvencionalnih norm igranja s skupino intelektualcev - dramatikov, režiserjev, skladateljev in koreografov - ustvarjali novo obdobje slovenskega gledališča, absurdnost in dvom, gledališče v krogu.
Med slovenskimi filmskimi in dramskimi/gledališkimi igralci je Baloh s subtilno, sodobno gledališko in filmsko igro, predvsem pa z estetiko in s pretanjenim občutkom za filmske junake in antijunake močno zaznamoval slovenski film. Njegov opus obsega 36 filmov, 19 televizijskih dram in 17 televizijskih serij s 50 glavnimi vlogami.
Med pomembnejšimi priznanji, ki jih je prejel, sta še zlata arena za vlogo kurirja Aleša v Veselici na filmskem festivalu v Pulju in televizijska nagrada zlata vrtnica za najboljšega jugoslovanskega televizijskega in filmskega igralca.