Ljubljanska Drama je na Kitajskem gostovala konec junija in v začetku julija. Faust je bil otvoritvena predstava mednarodnega gledališkega festivala Pekinškega ljudskega umetniškega gledališča.
Kot so povedali v Drami, so bili gostitelji zelo zadovoljni, da so lahko začeli svoj mednarodni gledališki festival prav s Faustom. V letošnji festivalski selekciji je bila to najbolj posebna in najtežje pričakovana predstava, med skoraj 3000 gledalci, ki so za Fausta morali odšteti tudi po 100 evrov, pa so bili tudi številni ugledni gledališčniki, gledališki kritiki in selektorji.
Dan po pekinški premieri Fausta so gostitelji pripravili tudi simpozij oz. predavanje, posvečeno slovenskemu gostovanju, slovenski gledališki umetnosti, ljubljanski Drami, uprizoritvi Fausta in opusu režiserja Pandurja. Z eno trenutno najbolj priznanih kitajskih gledaliških režiserk sta se pogovarjala ravnatelj Drame Igor Samobor in dramaturginja Livija Pandur.
Še pred odhodom iz Pekinga je Drama prejela nekaj vabil za gostovanja v drugih kitajskih gledališčih zunaj Pekinga, pa tudi povabilo Pekinškega ljudskega umetniškega gledališča, da z eno od uprizoritev ponovno sodeluje na njihovem mednarodnem festivalu leta 2019.
Ljubljanska Drama s Faustom sicer ni bilo prvo slovensko gledališče, ki je gostovalo na Kitajskem. Oktobra 2010 je namreč v Šanghaju kot del slovenskega programa na svetovni razstavi Expo 2010 gostovala koprodukcijska predstava Slovenskega mladinskega gledališča (SMG) iz Ljubljane in Slovenskega narodnega gledališča Nova Gorica Eda - zgodba bratov Rusjan v režiji Nede R. Bric, so sporočili iz SMG.