Urednice in uredniki so se pogovarjali s kulturnim menedžerjem Vladimirjem Rukavino, zgodovinarko Matejo Ratej, gledališkim režiserjem Jernejem Lorencijem, pisateljico in ekokmetico Natašo Kramberger, glasbenikom, literatom in aktivistom Gregorjem Kosijem, aktivistko Urško Breznik, organizatorjem filmskih prireditev Renejem Puharjem, vizualno umetnico Aleksandro Saško Gruden in filmsko dokumentaristko Majo Senekovič alias Haidy Kancler.
Vsak izmed teh poglobljenih pogovorov razkriva izjemne osebnosti, njihova ustvarjalna prepričanja in dosežke, motive za delovanje ter kritične poglede na aktualna dogajanja na področjih, s katerimi se ukvarjajo. Ker so (ali so bile) vse te osebnosti na tak ali drugačen način povezane z Mariborom, ti Dialogi izrisujejo tudi zgodbo o mestu iz prve roke. Žal tudi takšno, ki govori o tradicionalnem izrivanju posameznikov, ki štrlijo iz povprečja, o ponovni odvisnosti od sosednjega avstrijskega gospodarstva, o pomanjkanju zahtevnejšega kulturnega občinstva ter o nesprejetih in neuresničenih idejah.
S to številko hkrati začenjajo bralce seznanjati, da zaradi ponovnega znižanja občinskega sofinanciranja Dialogi stojijo na robu propada. »Ne glede na to, ali je nižanje sredstev rezultat kakšne načrtne kulturne politike ali zgolj delovanja nekih parcialnih interesov, nam mesto s tem sporoča, da kulturne in intelektualne revije ne potrebuje več,« na koncu uvoda zapiše odgovorna urednica Emica Antončič.
Uvod, ki dogajanje konkretno razloži, je prosto dostopen na povezavi.