V večpomenske odtenke naslova tega dela je položena dominanta naddoločujočega določila vsega in tudi neimenljivega, kar se z glavno junakinjo Lol V. Stein dogaja oziroma kar Lola Valerie Stein počne oziroma povzroča drugim. Zamaknjenost Lol V. Stein je sicer zgodba drame iz pogledov, s teoretikovim performativom - nikoli me ne gledaš tam, kjer te jaz vidim, je povedal Berger.
Dogodkovni vzgib zgodbe, ki sicer to ni, je prevzemanje s povzročitvijo zamaknjenosti. Lol namreč na velikem plesu v kazinski dvorani Anne-Marie Stretter, svoji najboljši mladostni prijateljici, prevzame zaročenca Michaela Richardsona in Tatjani Karl deset let kasneje ljubimca Jacquesa Holda. Domnevna ponovitev seveda ni ponovitev, izplen ponovitve pa ni enak kot v primeru prevzema Richardsona, so zapisali v APT.
Melodrama je žanrsko vzniknila iz ljubezenske organizacije okrog srečanja treh subjektov, Lol V. Stein pa je "naracija treh in naracija tretjega - v vseh pomenih trditve".
Jacques Hold, pripovedovalec zgodbe o Lol, to sicer rekonstrukcijsko zagrabi in organizira kot sestavljanko iz pripovedovanj drugih in z izkušnjo lastne vloge v zgodbi. "V tej ljubezenski forenziki je Jacques Hold glas zgodbe, Philip Marlowe zgodbe, ki je zunaj in znotraj, ki je opazovalec, mislec in subjekt, ki je vpleten v fascinacijo s prevzetostjo in prevzemanjem" so še zapisali v APT.
V predstavi igrajo Anuša Kodelja, Iztok Drabik Jug, Lea Mihevc, Borut Doljšak, Jana Menger, Mila Peršin, Luka Bokšan in Janez Hočevar. Koreografinja je Sanja Nešković Peršin, kostumografa Peter Movrin in Metod Črešnar, scenografa Simon Žižek in Berger. Glasbo je prispeval Duo Silence, za vizualno podobo sta poskrbela Borut Peterlin in Gašper Brezovar.
Predstavo so pripravili s sodelovanjem kostanjeviške galerije in ljubljanskega Cankarjevega doma.