V sodelovanju z Društvom za sodobni ples Slovenije (DSPS) se v sklopu Gledišče* z aprilom uvajajo srečanja in pogovori z letošnjimi nagrajenci Ksenije Hribar. Na prvem srečanju, v torek, 7. aprila s pričetkom ob 18. uri bo pogovor potekal s prejemnico nagrade za koreografijo (koreografski opus zadnjih dveh let), Andrejo Rauch Podrzavnik. Pogovor bo vodila Tea Reba, predsednica DSPS.
V sklopu pogovorov Naježeno in jedrnato v živo, ki jih vodi Jedrt Jež Furlan na temo gledališča v najširšem pomenu, bo tokrat v dvorani Slovenskega gledališkega inštituta (SLOGI) potekal pogovor z avtorico, koreografinjo in plesalko Lejo Jurišić.
V torek, 21. aprila, ob 18. uri bodo na sedmem srečanju s prejemniki Borštnikovega prstana gostili Ivo Zupančič, prejemnico prstana leta 1997 in Iva Bana, prejemnika prstana leta 1996. Pogovor bo vodila Ana Perne.
V sodelovanjem s Prešernovim gledališčem Kranj pripravljajo v sredo, 22. aprila s pričetkom ob 18. uri v dvorani Slovenskega gledališkega inštituta (SLOGI) bralno uprizoritev nagrajenega besedila mladega dramatika na 45. Tednu slovenske drame.
Na tipno razstavo Škofjeloškega pasijona vabljeni v nedeljo, 12. aprila, ob 14. uri v Mali dvorani Sokolskega doma v Škofji Loki, ko bo možno spoznati izvirno besedilo in tradicijo pasijona ter se seznaniti s potekom, vizualno podobo in z uprizoritveno prakso Škofjeloškega pasijona. Program se izvaja v okviru projekta »Dostopnost do kulturne dediščine ranljivim skupinam«. Na stalni razstavi v 2. nadstropju Slovenskega gledališkega inštituta (SLOGI) bo v okviru družinske delavnice Moje gledališče v malem v soboto, 18. aprila, možno raziskati razvoj gledaliških stavb in spoznati značilnosti gledaliških predstav. Izdelalo se bo lastno majhno gledališče z lutkami in v njem priredilo kratke predstave. Gledališki sprehod po Ljubljani bo potekal v četrtek, 23. aprila. Sprehodili se boste lahko po poti nekdanje kapucinske procesije in si spotoma ogledali zgodovinska prizorišča, ki so zaznamovala gledališko življenje Ljubljane. Zbor v atriju Slovenskega gledališkega inštituta (SLOGI).
SLOGI, 3. 4. 2015
Aprila v Slovenskem gledališkem inštitutu
:
:
Slovenski gledališki inštitut je bil ustanovljen 28. februarja 2014 in je pravni naslednik Slovenskega gledališkega muzeja, ustanovljenega 29. novembra 1952. Oddelki muzeja se ukvarjajo z zbiranjem, hrambo, dokumentiranjem, raziskovanjem, strokovno obdelavo in predstavljanjem raznovrstnega gradiva, ki je pomembno za zgodovino slovenskega gledališča in uprizoritvenih umetnosti v širšem smislu.
Povezava: Vse novice v rubriki Dejavnosti gledališkega inštituta
Slovenski gledališki inštitut
Mestni trg 17, 1000 Ljubljana
Elektronski naslov: slogi@slogi.si
Tel: 01 241 58 00 / Faks: 01 241 58 16
SLOGI,
14. 12. 2016
Predstavitev nove številke Revije za teorijo scenskih umetnosti Amfiteater
SLOGI,
11. 5. 2018
Strokovno izobraževanje "Gledališče v šoli"
SLOGI,
4. 12. 2015
Drugi sklop delavnice Pisati o plesu - opraviti z metaforo