Zvečer bo v središču Nove Gorice zasijala Svetlobna pot, ki bo obiskovalce festivala popeljala skozi barvite svetlobne umetniške postavitve. Medij svetlobe je izbran zato, ker si prav zvečer ljudje lahko vzamejo nekaj več časa za obisk kulturnih dogodkov, in če je to na prostem, lahko umetniške projekte izkusi še veliko več ljudi, tudi tistih, ki sicer ne zahajajo v galerije in muzeje, so zapisali organizatorji v vabilu na dogodek.
V času festivala se bodo vrstili zvočni in svetlobni performansi ter projekcije na mestnih fasadah in drugod. Na Bevkovem trgu bo na ogled veličasten projekt Muzej Meseca, ki ga je v sodelovanju z Naso ustvaril svetovno priznani umetnik Luke Jerram iz Velike Britanije.
Posebnost festivala R.o.R je tudi v tem, da vključuje ranljive skupine. Tako bo eno od prizorišč festivala Dom upokojencev Nova Gorica, kjer bodo avtorji Lavoslava Benčić, Simon Macuh in Tim Bučar z varovanci doma izvedli delavnico elektromagnetnega mapiranja ter dan zaključili s performansom Ogrinjalo za nevidno in neslišno, pri katerem povabijo varovance k njegovemu soustvarjanju.
V sklopu festivala R.o.R bo Tomaž Zwitter v svojem predavanju popeljal od Sonca do najbolj oddaljenih galaksij in naše (ne)pomembnosti, Hans-Peter in Peggy Spitzner pa bosta pripovedovala o edinstveni izkušnji, ki sta jo doživela kot zadnja znana begunca preko Berlinskega zidu.
V okviru Ravnikarjevega leta bo ob Dnevu arhitektov, ki ga organizira Zbornica za arhitekturo in prostor Slovenije, predstavljen tudi projekt Sprava in sinteza, ki ga je umetnik Sz. Berlin razvil v Šempasu med gostovanjem na umetniški rezidenci R.o.R, ki je vključena v program EPK.
Program letošnje edicije festivala kroji 33 sodelujočih iz devetih držav: Slovenije, Hrvaške, Italije, Avstrije, Nemčije, Velike Britanije, Irske, Španije in Japonske. Festival pripravlja Zavod za sodobno umetnost BridA.