Kot so sporočili iz društva, se umetniško polje avtoričinega raziskovanja premika po stičnem robu principov somatskih in uprizoritvenih praks. V sklopu projekta raziskuje bolj v čute usmerjen način prisotnosti drugega z drugim in s samim seboj ter krmarjenje skozi vključevanje, izključevanje, krepitev, izkrivljanje in prožnost našega dojemanja notranjega in zunanjega sveta.
"Kaj lahko opazujemo v procesu upočasnjevanja, ko podaljšujemo presledke med aktivacijo in umirjeno prebavo tega, kar se je zgodilo? Kako to, da si vzamemo čas, spremeni naše dojemanje in nato naše nadaljnjo delovanje," se sprašuje umetnica, ki jo zanimajo medprostori, v katerih dva, v veliko pogledih različna polja, v vzajemnem stiku zamišljata predrugačene vloge gledalca ter performerja.
Plesalka, koreografinja in pedagoginja Anja Bornšek je diplomirala na salzburški akademiji za sodobni ples, na frankfurtski univerzi pa magistrirala iz sodobne plesne pedagogike. Ob lastnem umetniškem delu poučuje na različnih neodvisnih prizoriščih ter v institucijah kot so Zagrebška plesna akademija in frankfurtski Magisterij za izobraževanje o sodobnem plesu (HfMDK).
Za svoje avtorsko delo je leta 2021 prejela nagrado Ksenije Hribar za perspektivno koreografinjo, ki jo podeljuje Društvo za sodobni ples Slovenije. Komisija je v utemeljitvi med drugim zapisala, da je "spekter njenega plesnega dela širok, saj je njeno umetniško telo s poznavanjem sistemov fundamentalne kinetike, t. i. somatskih praks, vselej poslušalec in izvajalec hkrati, izkušnja ter njena zaznava in misel".