V predstavi, ki obračunava z miti o ženskosti in materinstvu, igrata Alida Bevk in Minca Lorenci, za kostumografijo in scenografijo je poskrbela Tijana Todorović, avtor glasbe pa je Beno Gec.
Kot so sporočili iz ptujskega gledališča, se predstava ukvarja s pomenom vloge matere za žensko identiteto. V njej nastopata glasova dveh žensk, pa tudi glasovi, ki so se vanju prikradli zaradi družbenega pritiska, vzgoje, psihične stiske. Vsak glas s svojim stališčem, izjavo, predsodki, pogledi, dvomi in občutki.
Skozi te glasove predstava uprizoritveno raziskuje določujoče žensko telo. Skuša odgovoriti, na vprašanja kaj ženska pridobi in kaj izgubi, če postane mati, iz katerih razlogov ženska ne postane mati, pa tudi zakaj se bojimo imeti otroke oziroma zakaj je imeti otroke nekaj samoumevnega.
Avtorici predstave je ob tem zanimalo tudi žensko telo, ki vse življenje deluje za izpolnitev biološke funkcije nadaljevanja vrste. Telo, ki so se ga ženske v tej funkciji naučile usmerjati in omejevati, torej telo, ki smo ga kulturalizirali, ne pa tudi osvobodili.
STA, 20. 11. 2014
Ptujsko gledališče s predstavo Zakaj (n)imamo otrok(e)
:
:
Povezani dogodki
STA / Ksenija Brišar,
28. 12. 2020
Ob prelomu leta: Koronakriza ohromila kulturo in njene ustvarjalce, vsebine so se selile na splet (I)
STA,
26. 10. 2023
Znana prva prejemnika nagrade Nede Pagon