V Cankarjevem letu in Evropskem letu kulturne dediščine so v Slovenskem gledališkem inštitutu ponovno odprli stalno razstavo, ki jo je v letu 2017 skoraj leto dni nadomeščala 150. obletnici ustanovitve Dramatičnega društva v Ljubljani (1867‒2017) posvečena začasna razstava.
Stalni razstavi, ki osvetljuje pot, ki jo je slovensko gledališče prehodilo od 17. do 20. stoletja, so v letu evropske kulturne dediščine dodali nove dimenzije in perspektive, s katerimi jo skušajo jasneje postaviti na zemljevid evropske gledališke zgodovine. Velika storia sega od gledališča reformatorjev in protireformatorjev in se sklene z nastopom slovenskega dramatika evropskega formata Ivana Cankarja na prelomu 19. in 20. stoletja. Ob tem nazorno prikaže, da so vsi ključni prelomni dogodki in procesi na tej poti v znamenju bodisi paralelnih evropskih procesov ali pa evropskih korenin oziroma vplivov; a hkrati vendarle tudi v znamenju emancipacije slovenskega gledališča od prevelike zavezanosti slednjim ‒ zlasti na ravni jezika in nacionalne samobitnosti.
Skozi prvo prenovljeno vodstvo po stalni razstavi bosta v četrtek, 8. marca 2018, ob 16. uri popeljala soavtorja razstave muzejski svetnik dr. Štefan Vevar in višja kustosinja mag. Tea Rogelj iz Slovenskega gledališkega inštituta – Gledališkega muzeja.