Kot so sporočili iz Kulturno umetniškega društva ZIZ, je strokovna komisija tokrat podelila devet nagrad, ustvarjalci predstav so podelili nagrado kolektivu predstave, ki jim je bila najbolj všeč, organizatorji pa so podelili še prstan za izjemen prispevek mariborski alternativni gledališki sceni.
Slednjega je prejela Nika Bezeljak, dolgoletna sodelavka in "temeljni steber" Kulturno-umetniškega društva Moment, ki sicer ustvarja tudi v institucionalnih vodah, a kot pravijo v Društvu ZIZ, si mariborske neodvisne gledališke scene brez nje ni mogoče predstavljati.
Nagrado za najboljšo predstavo je prejel Rok Kravanja za predstavo Slovenska transverzala, Lena Hebar je prejemnica nagrade za najobetavnejšo igralko, Matija Šiško pa za najobetavnejšega igralca. Nagrada za najboljšo parodijo režije je šla Tomu Vebru, nagrado za najboljšo igro je prejel Jurij Torkar, nagrado za najboljšo uigranost kolektiva je žirija podelila Bandi ferdamani, nagrado za najboljšo uverturo pa igralkam predstave ŠtudenTeater: Poznamo začetek, poznamo konec, sredina pa je neznanka.
Nagrada, ki iz leta v leto potuje od kolektiva do kolektiva, da na njej pusti svoj pečat, torej nagrada za najbolj provokativno predstavo, je iz objema Anje Bezlove, ki jo je lani prejela za predstavo Futraj moj ego #2, šla k skupini mladih gledališčnikov, zasedbi predstave ŠtudenTeater: Radio Ratatata. Tudi stanovska nagrada "scena sceni"", ki jo ustvarjalci festivalskih predstav podelijo predstavi, ki jim je bila na festivalu najbolj všeč, je šla v roke že omenjeni ekipi.
Podelitev nagrad je režirala Sara Šoukal, nagrade so predajali nastopajoči Teja Bitenc, Jan Podbrežnik, Barbara Polajnar in Jurij Torkar. Scenografijo je oblikovala Zanda Priedite, nagrade Ines Žarki, tehnična ekipa sta bila Grega Tanacek in David Marn. Gala ZIZ in ZIZ festival je produkcija Društva ZIZ, koproducent je Narodni dom Maribor - Vetrinjski dvor, soorganizatorji pa MKC Maribor, Pekarna Magdalenske mreže Maribor, Moment, Lutkovno gledališče Maribor, Kulturna četrt Minoriti.
Društvo ZIZ se je kot Kolektiv ZIZ vzpostavilo leta 2013 in je sprva delovalo pod okriljem Pekarne Magdalenske mreže Maribor. Od leta 2021 je ZIZ samostojno društvo, ki aktivno deluje in ustvarja na področju družbeno-angažiranega gledališča. Z delavnicami po metodi gledališča zatiranih in avtorskim ustvarjanjem političnih predstav ZIZ preizprašuje razmerja moči v družbi.
Poleg delavnic in predstav pa društvo od leta 2014 vsakoletno organizira Gala podelitev ZIZ nagrad, od leta 2019 ZIZ festival – Dneve mariborske alternativne gledališke produkcije, prav tako pa od leta 2014 izdaja ZIZ koledar, katerega namen je deseksualizacija prsi in teles.
ZIZ festival je edini festival v Sloveniji, ki predstavi neodvisne ustvarjalce in produkcije določenega (samo) mesta - osvetli in prepozna pomembnost neodvisne gledališke produkcije. ZIZ festival je edini festival, ki širšemu občinstvu (publika se pripelje celo iz Ljubljane!) strnjeno predoči alternativno mariborsko gledališko produkcijo. ZIZ festival v enem tednu pokaže, kaj je mariborsko alternativnega nastalo v preteklem letu na odrskih deskah.