Predstava, ki je nastala v koprodukciji z gledališčem SKPD "F. B. Sedej" Števerjan v Italiji, je po besedah Jasmin Kovic, tudi avtorice priredbe in prevoda dramskega besedila, nastalega po istoimenskem filmu, "dramedija". Prinaša komične zaplete, ki pa odpirajo tudi resnejša vprašanja o odnosih in digitalizaciji.
Igro uvedeta zakonca v krizi Eva in Rocco, ki se odločita organizirati večerjo in nanjo povabiti nekaj svojih starih prijateljev: Cosima in Bianco, on je taksist, ki sta se nedavno poročila in si močno želita otrok, ter Leleja in Carlotto, ki sta prav tako kot gostitelja v hudi zakonski krizi, in Peppeja, ločenega, brezposelnega nekdanjega učitelja športne vzgoje, ki je obljubil, da bo prišel s svojo novo partnerico Lucillo, ki pa je zbolela. Večer zaznamuje lunin mrk, katerega začetek sovpada z začetkom večerje, so vsebino predstave povzeli v gledališču.
Pogovor nanese na nekaj znancev, ki so se pred kratkim razšli, večinoma zato, ker so partnerice odkrile sporočila, ki so si jih njihovi moški izmenjevali z ljubicami. Spodbujena s to zgodbo se Eva odloči predlagati družbeni eksperiment: svoje mobilne telefone bodo vsi položili na mizo in na glas prebrali vsebino vsakega sporočila ali se prek zvočnika javili na vsak telefonski klic, ki bi ga prejeli v tem večeru. Igra se, kot so zapisali v gledališču, prične precej nedolžno, toda kmalu situacija uide izpod nadzora.
Jasmin Kovic živi v Števerjanu blizu Gorice v Italiji, kjer je obiskovala Družboslovni licej Simona Gregorčiča s slovenskim učnim jezikom. Na fakulteti videmske univerze v Udinah je opravila dodiplomski študij iz umetnostnih ved z gledališko smerjo. Magistrski študij druge stopnje pa je opravila na fakulteti Lettere e Beni Culturali na Univerzi v Bologni. Diplomirala je z operne režije na akademiji Verona Accademia per L'Opera italiana v Veroni. Poklicno se ukvarja z režijo gledaliških in glasbenih predstav, muzikalov in opere ter z režijo kulturnih dogodkov in multimedijskih zgodovinskih predstav.