Evripidova Alkestida (438 pr.n.št.) je duhovita in ena najbolj vznemirljivih ter žanrsko odprtih iger antične dramatike. Vsebuje številne elemente, zaradi katerih je zanimiva še danes. Ironija usode, trgovanje s smrtjo, komični prepiri med bogovi, generacijska nasprotja, šibek moški in močna ženska – vse to daje mitski zgodbi dramatično noto in psihološko prepričljivost, so zapisali v ljubljanski Drami.
Z menjavanjem zornih kotov in nenavadnimi obrati antitragedija ostaja odprta za različne interpretacije. Zgodba o ženi, ki umre namesto moža, potem pa jo razboriti polbog vrne v življenje, je prežeta z ironijo in črnim humorjem. V duhovitem prevodu Jere Ivanc kljub mitski osnovi zveni presenetljivo sodobno, zlasti v pretanjenem razkrivanju človeških šibkosti, ki se od antičnih časov do danes niso prav veliko spremenile. Dramaturginja predstave je bila Darja Dominkuš, skladatelj Aleksandar Kostić, scenograf Branko Hojnik, kostumografa Leo Kulaš in Ljubica Čehovin - Suna.
Marko Okorn je kot član igralskega ansambla v Drami od leta 1975 pa vse do upokojitve leta 2016 zaigral v 41 uprizoritvah. Pogosto je nastopal tudi v drugih slovenskih gledališčih, med drugim v Gleju in Pekarni ter v Prešernovem gledališču v Kranju.
Poleg gledaliških vlog je ustvarjal tudi na filmu in radiu, v spominu pa bo ostal tudi po kreaciji TV-nadaljevanke Radovedni Taček, za katero je leta 1996 in 2000 prejel strokovnega viktorja za najboljšo zabavno in razvedrilno TV oddajo. Večkrat je bil nagrajen tudi za svoje igralske stvaritve.