Festivala se poleg slovenskih ustvarjalcev, ki letos sodelujejo prvič, udeležujejo tudi ustvarjalci iz Južne Koreje, Španije, Češke, Belgije, Čila in Portugalske. Festival ponuja posebno optiko - idejo, da je neživ predmet mogoče animirati in oživeti ali vsaj zaznati kot takega. Uprizoritev Tihožitje se tako idejno in izvedbeno vpenja v osrednjo tematiko, so zapisali v LGL.
Predstava Tihožitje, ki so jo premierno uprizorili oktobra 2020 v času festivala sodobne lutkovne umetnosti Lutke, je nastala v produkciji LGL, zavoda Flota Ljubljana in zavoda Flota Murska Sobota.
Igra z dokumentaristično noto gledalca sooči z vprašanji o odnosu do življenja skozi devet poskusov vračanja dostojanstva mrtvim živalim. "V lutkovni predstavi poskuša režiser skupaj s soustvarjalci z radikalnimi uprizoritvenimi pristopi razumeti tisto, kar ljudi dela žive", so ob premieri zapisali v gledališču.
Predstava odpira vprašanje taksidermije, umetnosti ohranjanja živalskih teles, ki je bila denimo v viktorijanski dobi predvsem kurioziteta in simbol prestiža oziroma trendovski dekor visoke družbe v imenu naravoslovnih znanosti, so spomnili v gledališču.
Taksidermija lahko služi kot metafora za ljubezen do narave ali kot metafora za družbeno sprenevedanje in antropocentrično izkoriščanje narave. Kaže na tanko mejo med spoštovanjem, čaščenjem in izkoriščanjem, objektivacijo.
V predstavi igrajo Asja Kahrimanović Babnik, Iztok Lužar in Zala Ana Štiglic. Dramaturginja je Tjaša Bertoncelj, scenografka Sara Slivnik, kostumografka Sara Smrajc Žnidarčič, avtor glasbe pa Mitja Vrhovnik Smrekar.