Program MOFUGa – mali ogledni festival uličnega gledališča v Ljubljani, 12. 2. 2011
KUD LJUD – Invazija
Čopova ulica, 10:00
Vizualni spektakel, site-specific kompozicija, interakcija z občinstvom, neverbalni fizični teater – vse to označuje projekt Invazija, neformalne umetniško-raziskovalne skupine KUD Ljud. »Roza nezemljani« ponovno pristajajo v Ljubljani in preizkušajo naše sposobnosti zaznavanja meje med fikcijo in realnostjo, hkrati pa ustvarjajo ulično-gledališko predstavo kot del igre, rituala oz. družabnega dogodka.
ANJA PIBERNIK – Leta 2012
Prešernov trg, 10:30
Tončka je ostala sama na vasi. Za družbo so ji ostale njene kokoške. Ker pa jih je morala zaradi ptičje gripe zapreti v kletke, se kokoši vedejo do nje ... hm, malo čudno. So zahtevne, razvajene, celo nevarne. Zato se odloči, da jih odpelje v mesto, tja kamor so šli tudi vsi ljudje. Tončka naleti na marsikateri problem, a se ne vda. Čudovita zgodba o zadnjem človeku in naravi, ki končno zmaga.
GLEDALIŠČE ANE MONRO – Kletka
Stritarjeva ulica, 11:00
Odprta in prazna kletka na sredi trga v živahnem mestu … Surrealistična in absurdna situacija je obenem odličen recept za klovna, ki iz tega lahko »skuha« naivno in popolnoma odbito ulično gledališko predstavo. Telesni in vizualni humor, ki udari točno na čutilo za smeh. Pa vendarle, ravno tako kot pri delih Samuela Becketa, je klovneskno samo pretveza. Skozi naivne oči klovna se predstava dotakne nekaterih izredno resnih tem. Strahu. Strahu pred neznanim. Kdaj nas je strah, kdaj nas strah prevzame, kako se to zgodi in v katerem trenutku strah postane orožje, s katerim lahko kontroliramo množice. Kletka je igra, ki se navdihuje pri Orwellovi Živalski farmi in 1984. In iz osebnih izkušenj, iz trenutne panike pred Ekonomsko krizo in mogočne grožnje Vojne proti Terorju. Z besedami Franklina Delana Roosevelta: »Edina reč, katere nas mora biti strah, je strah sam.«
Kletka / foto Bojan Okorn
ŠUGLA – Ni časa
Stritarjeva ulica, 12:00
Zgodba govori o tem, kako mlada bodoča umetnica končno ugotovi, kaj bo počela v življenju. O tem se želi pogovoriti z odraslimi, a naleti le na gluha ušesa. Zgodba je metafora o brezosebnosti sodobnega sveta. Zasnova za predstavo je nastala v januarskem modulu, ki so ga ŠUGLA-rji imeli z Ebru Gokdak, izvedenko za gledališče zatiranih iz Turčije.
BIMBO TEATER – Konec
Stritarjeva ulica, 12:30
Priznana umetnica hoče svojemu občinstvu prebrati nekaj najboljše literature. Poleg nje nepričakovano prisede zelo nadležna in nezaželena gospa …Alenka Marinič in Urška Mlakar, ulični umetnici, ki tako uspešno živita življenje Štefke in Poldke, sta ta dva lika tokrat pustili ob strani in se lotili drugačnih, »smrtno resnih« vlog.
Vita Osojnik & Mana & UGM – Zasebno/javno
Stritarjeva ulica, 13:30
Z svoj novi projekt Vita Osojnik pravi naslednje: »Isto sranje, samo drugo pakovanje - gibalna intervencija v javni prostor - delo v nastajanju - spanje so sanje, je sranje, samota, samo stanje (spalke, vrečke, kartoni in jaz)«
Vita Osojnik, avtorica številnih celovečernih plesnih predstav doma in v tujini, je v preteklosti že sodelovala z Gledališčem Ane Monro. Leta 2006 je s plesno skupino Mana in glasbeno skupino The Tide v okviru mednarodnega festivala uličnega gledališča Ana Desetnica pripravila improvizacijski performans gibalcev in glasbenikov s predpostavko dvoma v naključnosti dogodkov v javnem prostoru. Kot edina ženska je bila leta 2008 del plesnega ansambla v projektu Alhambra Kontejner, ki je nastal v mednarodni koprodukciji (Slovenija, Belgija, Španija, Francija). Na Prešerni Ani je z množično zasedbo uprizorila gibalno improvizacijsko intervencijo v javni prostor. K množici kot organizmu, ki vase posrka posameznika in njegovo individualnost pa se je vrnila tudi v okviru gibalne ulične predstave Mize-rablji, predstavljene na lanski Ani Desetnici.
Vita Osojnik / foto Bojan Okorn
TEATER PAPELITO – Strigalica
Prešernov trg, 17:30
Škarje kar sproti izrezujejo vse, kar je potrebno za predstavo. Igra oblik, ki jih roke sestavljajo v zanimive animirane kreature. Izhodišče tega malega, popolnoma avtorskega potujočega teatra je papir, material, ki ponuja neštete možnosti oblikovanja, metamorfoz. Izrazito vizualni jezik metafor in simbolov povezujej z glasbo in zvoki – pripoveduje torej brez besed, kot neke vrste animirana papiranata slikanica.
THE BEAST – Crossroads
Tržnica – arkade, 18:00
Slovensko-francosko skupino The Beast vodi Dana Augustin, mlada umetnica, ki je po končani likovni akademiji kot edina Slovenka končala še francosko cirkuško akademijo CNAC v Chalon en Champagnu. Skupina The Beast združuje živo glasbo, atraktivne točke v zraku in živo videoprojekcijo. Projekt z delovnim naslovom »Križišča« je nadaljevanja ustvarjalnega procesa, ki smo ga na Mesarskem mostu videli že v okviru festivala Ana Mraz. Poleti pa bo vključen tudi v večjo predstavo, ki bo obiskala večino ljubljanskih mostov in pripovedovala zgodbe, povezane z njimi. Tokrat pa se bodo cirkuške akrobacije dogajale na arkadah tržnice.
The beast / foto Bojan Okorn
FIRE GARDEN – Fire Farden
Prešernov trg, 18:30
Štirje žonglerji in ena plesalka nas popeljejo v svet vrtilcev ognja, svetlečih žonglaž in čustvenega plesa.
Gledališče Ane Monro, 12. 2. 2011
Danes v Ljubljani Mali ogledni festival uličnega gledališča
:
:
Gledališče Ane Monro,
20. 1. 2020
Danes praznuje Goro Osojnik
Gledališče Ane Monro/Goro Osojnik,
26. 8. 2011
Naporen, a uspešen začetek gostovanja v Kolumbiji
Gledališče Ane Monro,
1. 4. 2011
Poziv za nastopajoče v sklopu projekta MašinA 2011