Stanislav Hiti in Vuka Kumar Hiti sta z Baletno šolo Koper (ustanovljena na začetku 50. let), v katero je bil vključen tudi izobraževalni program sodobnega plesa, zaznamovala plesno delovanje na Primorskem in v Sloveniji. S svojimi predstavami sta gostovala po vsej takratni Jugoslaviji ter s svojim delovanjem vzgojila generacije plesnih ustvarjalcev.
Njuno delo je bilo močno zaznamovano z nemškim plesnim ekspresionizmom in modernim plesom prve polovice 20. stoletja ter z zgodovinskimi avantgardami, kar je mogoče zaključiti s pregledom fotografskega in pisnega gradiva. Njuna plesna kompozicija, ki poudarja dramatično razmerje med posameznikom in skupino, se pri organizaciji koreoloških parametrov močno zgleduje po koreografskih prinicipih Mary Wigman, Rudolfa Labana in Emila-Jacqueza Delcroza, s katerimi se je Vuka Kumar Hiti posredno spoznala v svojih dijaških in študentskih letih v Zagrebu in Beogradu. Močno je vidna tudi uporaba historičnih gledališko-plesnih stilov in poskus vzpostavitve avtentičnega slovenskega plesa z uporabo etničnih elementov, kar je ena od poglavitnih tednenc evropskih in ameriških plesnih kontekstov prve polovice 20. stoletja.
Stanislav Hiti in Vuka Kumar Hiti sta s svojim delovanjem nedvomno plesni fenomen, ki je bil – kakor še marsikaj na področju sodobnega plesa v Sloveniji – doslej v slovenskem kontekstu po krivici spregledan.