Zlata paličica

Maja Aduša Vidmar

Mali modri Huhu

Gledališče Koper
Svetlana Makarovič

Sapramišja sreča

Mini teater
Maja Borin

Žužkerada

Lutkovno gledališče Ljubljana
Milan Jesih

Cesarjeva nova oblačila

Slovensko ljudsko gledališče Celje
Boris A. Novak

Mala in velika luna

Prešernovo gledališče Kranj, Lutkovno gledališče Ljubljana

Livingstonov poslednji poljub

Anton Podbevšek Teater
Tamara Matevc

Grozni Gašper

SNG Nova Gorica, Gledališče Koper
Janja Vidmar

Pink

Lutkovno gledališče Ljubljana
Branko Završan

In če pride zmaj nazaj

Plesni teater Ljubljana
Andrej Rozman Roza

Kako je Oskar postal detektiv

SNG Drama Ljubljana, Rozinteater
Suzanne Osten in Per Lysander

Medejina otroka

Lutkovno gledališče Ljubljana
Jonas Hassen Khemiri

Petkrat bog

Producent
Ivica Šimić

Padalci ali umetnost padanja

Kazalište Mala scena (Hrvaška)
Matija Solce

Štirje muzikanti

Lutkovno gledališče Ljubljana
Josip Ribičič

Črni muc vasuje

Lutkovno gledališče Ljubljana
Jan Zakonjšek

Bagdadski tatič

Lutkovno gledališče Ljubljana

Medvedek zleze vase

Mini teater
Dragica Potočnjak

Prov hudo

Lutkovno gledališče Ljubljana
Po besedilih Gregoryja Batesona

Zakaj nastane zmešnjava?

Theater an der Parkaue (Nemčija)
Martina Maurič Lazar, Gregor Lorenci

Laila

Lutkovno gledališče Ljubljana
Tom Lycos, Stefo Nantsou

Kamni

Lutkovno gledališče Ljubljana
Milan Klemenčič

Doktor Faust

Lutkovno gledališče Ljubljana
William Shakespeare

Romeo & Julija

Lutkovno gledališče Ljubljana, Gledališče Koper
Janja Vidmar - Simona Hamer, Eva Nina Lampič

Brez

Lutkovno gledališče Ljubljana

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Nagrada za najboljšo predstavo v celoti: Livingstonov poslednji poljub Nane Milčinski, Siddharte in Igorja Štromajerja v produkciji Anton Podbevšek Teatra iz Novega mesta

2. Nagrada za najboljšo režijo: Jaša Jamnik za predstavi Grozni Gašper v koprodukciji SNG Nova Gorica in Gledališča Koper ter Žužkerada v produkciji Lutkovnega gledališča Ljubljana

3. Nagrada za najboljšo žensko vlogo: Alenka Tetičkovič za vlogo Jance v predstavi Pink v produkciji Lutkovnega gledališča Ljubljana

4. Nagrado za najboljšo moško vlogo: Igor Štamulak za vlogo Gašperja v predstavi Grozni Gašper v koprodukciji SNG Nova Gorica in Gledališča Koper.

5. Nagrado za posebni umetniški dosežek: Vasilija Fišer za scenografijo in kostumografijo v predstavi Žužkerada v produkciji Lutkovnega gledališča Ljubljana.

6. Nagrada za posebni umetniški dosežek: Marko Kovačič za oblikovanje rekvizitov v predstavi Kako je Oskar postal detektiv v koprodukciji med Rozinteatrom in SNG Drama Ljubljana

7. Nagrada za posebni umetniški dosežek:  tandem SON:da (Metka Golec, Miha Horvat) za vizualno podobo v predstavi Sapramiška 2 – Sapramišja sreča v produkciji Mini teatra Ljubljana