Zlata paličica

Tone Pavček

Juri Muri v Afriki

Drama SNG Maribor
Svetlana Makarovič

Škrat Kuzma dobi nagrado

Slovensko mladinsko gledališče
Lutz Hübner

Odspejsani

Siti Teater BTC, Kreker

Knjiga o džungli

Anton Podbevšek Teater
Erich Kästner

Pikica in Tonček

Slovensko ljudsko gledališče Celje

Janček Ježek

Lutkovno gledališče Maribor, Evropska prestolnica kulture
Otfried Preußler, Andrej Rozman Roza

Mala čarovnica

SNG Drama Ljubljana
George Orwell – Andrej Rozman Roza

Živalska farma

Lutkovno gledališče Ljubljana

Luna na cesti

Slovensko mladinsko gledališče, Zavod Bufeto

Morrison in štirje letni časi

Mini teater, NUKU theatre (Estonija)
Jacqueline Wilson

Skrivnosti

Slovensko ljudsko gledališče Celje

Luknja

Lutkovno gledališče Ljubljana
Oscar Wilde

Ribič in njegova duša

Slovensko mladinsko gledališče, Škuc gledališče, Zavod Projekt Atol
Srečko Kosovel

Močeradek gre čez cesto

Lutkovno gledališče Ljubljana
Ajda Rooss in Jasna Vastl

Kako je Jaromir iskal srečo

Gledališče Glej
Tamara Matevc

Zlati šus

Lutkovno gledališče Ljubljana

Ribič Taro

Lutkovno gledališče Maribor
Fran Milčinski

Butalci

Gledališče Koper
William Shakespeare

Romeo & Julija

Lutkovno gledališče Ljubljana , Gledališče Koper
Svetlana Makarovič

Pekarna Mišmaš

Mini teater
Ivana Djilas, Branko Završan

Posluh! Recikliramo

Cankarjev dom, Familija
Po motivih gledališke igre D. Muck Naša Prijateljica Pika

Pazi, Pika!

Lutkovno gledališče Ljubljana , Gledališče Koper

Nagrade, podeljene na festivalu

1. Najboljša otroška predstava po izboru otroške žirije: Skrivnosti v izvedbi Slovenskega ljudskega gledališča Celje in režiji Mateje Koležnik

2. Najboljša mladinska predstava po izboru mladinske žirije: LUKNjA v izvedbi Lutkovnega gledališča Ljubljana in režiji Matije Solceta

3. Najboljši predstavi po izboru strokovne žirije: Skrivnosti v izvedbi Slovenskega ljudskega gledališča Celje in Živalska farma v izvedbi Lutkovnega gledališča Ljubljana

4. Nagrada za inovativen avtorski pristop: Matija Solce

5. Nagrada za glasbeno-gledališki eksperiment: ustvarjalcem predstave Posluh! Recikliramo

6. Nagrada za neverbalno poetično gledališče: Nataša in Ravil Sultanov za predstavo Luna na cesti

7. Nagrada za inovativen pristop k ustvarjanju lutk in lutkovne pripovedi: Eleni Volpi za predstavo Janček Ježek