Bienale ULU

Kitty Crowther

Škrt škrt kra čof!

Lutkovno gledališče Ljubljana
Berta Bojetu - Boeta

Besede iz hiše Karlstein

Lutkovno gledališče Maribor, Umetnostna galerija Maribor, Umetniško društvo KONJ
Peter Svetina

Kako zorijo ježevci

Lutkovno gledališče Maribor
Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik

Nekje drugje

Lutkovno gledališče Ljubljana
Matija Solce

Seansa Bulgakov

Lutkovno gledališče Ljubljana
Igor Stravinski

Posvetitev pomladi

Lutkovno gledališče Ljubljana
Fran Levstik

Martin Krpan

Lutkovno gledališče Ljubljana
Tin Grabnar, Nina Šorak

Snežna kraljica

Lutkovno gledališče Maribor
Franz Pocci, Célia Houdart

Misterij sove

Lutkovno gledališče Ljubljana, TJP – Centre Dramatique National d’Alsace Strasbourg (FR)

Nepozabek

Zavod Kus Kus, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek

O belem mucku, ki je bil čisto črn

Hiša otrok in umetnosti, Gledališče FRU-FRU
Nika Bezeljak

Bela kamela

Lutkovno gledališče Maribor
Andrej Rozman Roza, Barbara Bulatović

Ovbe, Kekec, ujma gre!

Rozinteater

Džumbus

Federacija, Cankarjev dom, Werk 89 (Dunaj)

Ko umrem, sem srečen

AGRFT, Hiša otrok in umetnosti

Abežeda

Lutkovno gledališče Nebo

The Green

WHS, SÃO LUIZ TEATRO MUNICIPAL

Nagrade, podeljene na festivalu

Pengovova listina: Maksimiljan Dajčman, Polonca Kores, Asja Kahrimanović Babnik

Klemenčičeva nagrada: Breda in Tine Varl

Najboljša lutkovna predstava zadnjih dveh sezon: Nekje drugje, režija Tin Grabnar, Lutkovno gledališče Ljubljana

Nagrada za najboljšo režijo: Tin Grabnar

Nagrade za animacijo in igro: Gašper Malnar, Miha Arh in Filip Šebšajevič za vloge v uprizoritvi Seansa Bulgakov ter Asja Kahrimanović Babnik za vlogo v uprizoritvi Nekje drugje

Nagrada za celostno likovno podobo: Matija Medved za predstavo Nekje drugje, režija Tin Grabnar, Lutkovno gledališče Ljubljana

Posebna nagrada za zvočno podobo uprizoritve: Peter Kus za avtorstvo glasbe, zvočil in zvokov v uprizoritvi Snežna kraljica, režija Tin Grabnar, Lutkovno gledališče Maribor

Posebna nagrada za prostorsko umestitev in celostno vizualno podobo: Silvan Omerzu v uprizoritvi Besede iz hiše Karlstein, režija Silvan Omerzu, Lutkovno gledališče Maribor

Posebna nagrada za rekontekstualizacijo uprizoritve: ustvarjalci predstave Misterij sove, režija Renaud Herbin, Lutkovno gledališče Ljubljana

Posebna nagrada za dramaturgijo: Mateja Bizjak Petit za predstavo Misterij sove, režija Renaud Herbin, Lutkovno gledališče Ljubljana